Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 8 collos Samsung Tab 3-at...

Egy 8 collos Samsung Tab 3-at tervezek venni fősulira. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Rengeteg tananyagot kapok emailben (pdf, doc, ppt), és számomra képtelenség mindezt laptopról megtanulni. Ezért szeretnék egy olyan tabletet, amelynek elég jó a képernyője ahhoz, hogy órákon át olvassak rajta szöveget anélkül, hogy nagyon megterhelné a szemem.

Most egy Samsung Galaxy Tab 3 8.0-ban gondolkozok, amit 3G nélkül 40-45 ezerért meg tudnék venni.

Vagy van szerintetek jobb tablet az árkategóriában?



2014. okt. 10. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben az árban a Samsungnak a legrosszabb az ár-érték aránya, mármelyik jobb ezen az áron, mint pl WayteQ xTAB-8Q, LG G-Pad 8.3
2014. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valami papírt utánzó e-book olvasó jobb lenne ebből a szempontból, hogy ne folyjon ki a szemed.
2014. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, csak rengeteg a pdf fájl tele színes ábrákkal... :/
2014. okt. 11. 20:30
 4/8 anonim válasza:

én egy 10 collos samsung tabbal jöttem fősulira, és nem, nem éri meg azt oda vinni. El lehet vele lenni egy ideig, de amikor kell több ablakok megnyitni egyszerre, excel file, word dokumentum, gyorsgépelés, közben netezés három fülön stb... szóval egy tab nem alkalmas egy főiskolára, max apróbb feladatokra, vagy szórakozásra unalmas órákon.


Én inkább egy könnyű/vékony ultrabookot vagy egy modernebb laptop vennék a helyedben. Sokkal jobban ki fogod használni.

2014. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban jobb a laptop/ultrabook bonyolultabb dolgokra, de pl a sony tabletjein vagy a samsung note 10.1-en meg lehet nyitni egyszerre több alkalmazást is.
2014. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Katoonene ***** válasza:

Én egy "mezei" tablettel elvagyok, bár nálam nem helyettesíti a kézzel írást, és nem ezen programozok, arra alkalmatlan (ultrabookok közül is nagyjából 100-tól indul, ami alkalmas rá, de 2 GB Rammal azok se csodák).


Egyébként 8 collt abszolút nem ajánlom, nézegess meg egy pdf fájlt ismerősök telefonján különböző felületeken, 4,5 collon, sokkal kényelmesebbnek fog tűnni az 5 collon, ugyanígy a 8 és 10 között ég és föld a különbség, egyrészt kényelmesebben elfér egy lap a kijelzőn, másrészt neked se kell bogarásznod. Érsemes a Mediaban körülnézni a kiállított darabok között, melyik tűnik kényelmesebbnek mondjuk 15 perc nézegetés után.


Nem ismerem a Samsung tabokat, de szerintem 2 magos processzorral mindig lesz afféle "lassú" érzet, bár a keret alacsony.


Másik az akkumulátor kapacitása alacsony. 4500 mA nem tudom mire elég, de nem adnék neki 4 órát sem, amit bír, ami szerintem nagyon kevés. 7000 mA-től érdemes venni, nekem 10000 mA-rel kibír mondjuk:


-6-7 óra fbreader

- 5-6 óra film

- 5-6 óra internet

-5-6 óra wordözés

Ezeket az értékeket külön-külön kell értelmezni, folyamatosan.


Én vettem hozzá billentyűzetet, ha véletlenül írni akarok rajta pár ezer karaktert, ne legyen fárasztó.



Összegezve: nem vennék ennyiért tabletet, persze nehéz, ha kicsi a büdzsé, első szóbajöhető bajnok 70-től kezdődne, de ott megint ott vagyok, ha kicsit rárakok még stb.....

De ha ennyiből tudnék, erre figyelnék, sorrendben: méret, akksi idő.

2014. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen tableted van?
2014. okt. 19. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok nekem ipad 4 van
2014. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!