Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki Ismeri Fat Boy Crunch...

Valaki Ismeri Fat Boy Crunch Drive sieres USA?

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy Fat Boy Crunch Drive sieres USA 12" azaz 30 cm es hangszóróm, Régebbi kategória lehet hatalmas membránokkal.Hatalmas mágnessel.Régóta megvan de sose használtam. Kiváncsi lennék ki ismeri ezt a tipusú hangszórót.? mi a véleménye? tapasztalata? Érdemes autóba erre a mélynyomóra épitkezni? Milyen erősítőt tegyek mellé?Tanácstalan vagyok,mivel neten csak angolul van róla írva, magyarul semmi. Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni, Elmondaná véleményét maga a hangszóróról, és hogy érdemes e alapozni rá. Milyen erősítőt is vegyek mellé. Köszönöm!

2014. szept. 27. 18:51
 1/3 anonim válasza:

Hali!


Nekem van a kocsiban egy crunch drive series dbp12 bandpass mélyládám. Egzakt infót nem írnak róla sehol hol 2x600/1200w hol 2x300/600w. Szerintem az igazság: hangszórónként (mivel 2 van a ládában) 300wrms 600w max. Tehát 2x300=600Wrms / 1200wmax. Szóval ha 1 hangszóród van én vagy egy izmosabb monoblokk-ot vagy egy 2 csatornást ajánlanék hidalva. Ami a teljesítményt illeti nem mennék 300w fölé(mivel szerintem ennyit bir a hangszóró) Én egy fifonics zs4400-vel hajtom. Ez 4x55Wrms 4ohm / 4x110Wrms 2 ohm / 2x220Wrms 4 ohm.

Ennyit a teljesítményéről.


A hangja:


Függ, hogy mire akarod használni és milyen ládába teszed.

Nálam bandpass ládában van. Hi-fi-nek így nem nevezném(bár én az elektroncsöves finom pár wattos otthoni technikához vagyok szokva). Igazi erőteljes mindent leromboló hang. Minden rezonál (szélvédő, tükrök, stb). Ha a plexi lapot elveszem a szórók elől a hangzásbeli javulás egy nagyságrendel jobb(de ilyenkor a hangszórók az utastér fele vannak fordítva és a terhelhetősége sokkal kisebb). Ez egy peugeot607 ben van. Szerencsés, hogy ha a könyöklőt lenyitom akkor kinyitható egy ablak(hűtő előkészítés) és már jön is be a pumpogás :) Mellé van egy Fostex CA2 végfok és focal hangszórók(hogy zenéljen is). Szóval jó lenne tudni, hogy milyen autóba lesz(sedan, egyterű).


Látatlanban én egy reflex ládát javasolnék hozzá(mivel a legtöbb esetben ez a célravezető és házilag nem lehet úgy elrontani mont a bandpass-t) és olyan erősítőt ami minimum200Wrms maximum300Wrms 4 ohm. Ez valszeg egy kisebb kétcsatornás erősítő lesz hidalva. Javasolnám a hifonics zs4000-et de azzal tudhajthatod. mert az 2x100Wrms 4ohm / 2x200Wrms 2ohm és hídban 1x400Wrms.


Erősítő márkákat tekintve:


Ha diszkózni akarsz akkor szerintem mindegy. csak a teljesítményre figyelj. Ha zenélni akarsz akkor javaslom a Fostex a mosconi erősítőket (de ezek ritkák és drágák) valamint a régebbi hifonics erősítőket(pl zs) mivel ezek még nem D ill T osztályúak hanem AB. Igaz, hogy jobban melegszik de szerintem szebben szól.


Végszó:


Szóval remélem minden kérdésedre válaszoltam.


Ki imeri? : Én

Vélemény? : Jó, teljesítőképes, megbízható, inkább diszkóra / rap-re

Érdemes e építkezni? : Szubjektív és célfüggő de ha már van akkor igen!

Milyen erősítőt mellé? : Fent


UI: ha bármi további kérdésed lenne a szóróval(vagy hangtechnikával általában, vagy bármivel) keress nyugodtan!


Tisztelettel: Ákos

2014. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Helló,előre is köszön ezt a részletes leírást. Nos igen a teljesítményét sok helyen irják, mindenhol külömböző. Szerintem is tulzás lenne 600/1200.. Nos van nekem egy kitűnő állapotban, Jelenleg reflexládában van 67 literes. És egy CRUNCH AMP BLACK MAXX MXB-1000 MkIIel monoblokkal párosítva, Elég szépen szol, és elég nagyot, öt ajtós Egyterű kocsiba van, Ahogy fikázták a hangszórót annál nagyobb meglepetés volt számomra.Pedig hallotam már párat szolni a baráti körömbe. Annyira nem értek hozzá, láda reflexcsöve 21cm hossz, a láda hátsó falától kb 5-7 cm re van a vége, átmérője 70mm . Sok képet láttam ugyebár meg videót ahol két ilyen tipusú hangszóró üzemelt a kocsikba. Lehetőség megvolt, megvan, és szerettem is volna hogy szerezzek még egy ilyen tipúsú hangszórót és építeni egy jó kis ládát a kettőne. De hát erősítő megvan már igy hát marad ez az egy.
2014. okt. 23. 18:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem elég kicsi a reflexnyílása,reflexcsöve.De legalább nem szuszog, nem ad hangot a kiáramló levegő.
2014. okt. 26. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!