Milyen hangfalat ajánlotok?

Figyelt kérdés
A barátom szülinapjára akarok venni egy szettet. Profibb cuccra gondoltam, ami megfelelő a zenekészítéshez is.

2014. szept. 24. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

mennyi pénzed van?

zeneszerkesztéshez bőven elég studio monitor. ami minőségi, szépen szól

Ezt már 100 alatt megúszod

2014. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van ezzel, de én pl. úgy, hogy ha valamire vágyok, vagy netán konkrétan hobbimhoz kapcsolódó dologról van szó (itt pl. a barátod hobbi zeneszerkesztő, hallgató, mozis, stb...) jobb szeretem megvenni magamnak a dolgokat. Főleg ha műszaki termékről van szó. 90% hogy olyat veszel aminek örülni fog, de ha ő ment volna el venni, az igényeit jobban kielégítőt talál.

Nem tudom érted-e mire gondolok, de pl. ha valaki hobbiból horgászik, és veszel neki egy horgászbotot születésnapjára, tuti hogy nem lesz neki jó. Örülni fog neki, de ő jobbat választana. Így lényegében nem veszi igazán hasznát.

Születésnapra inkább valami populárisabb, vagy totál személyre szóló dolgot vegyél. Én frászt kapnék ha a bnőm venné a hang"cucc"omat. :D

2014. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha rajta múlik, soha az életen nem veszi meg, mert midig csak halogatja. Szóval úgy döntöttem, kezembe veszem az irányítást. Inkább legyen neki egy olyan, ami csak 80-90%ban felel meg az igényeinek, minthogy semmilyen ne legyen. Ja,amúgy jó volna,ha 100ezer alatt lenne.
2014. szept. 25. 12:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Első, tudnál írni vagy linkeli pár konkrét hangfalat?
2014. szept. 25. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem az első vagyok, de mondok párat. Igazából attól függ milyen zenét szeretne készíteni. A "legőszíntébb" a Yamaha HS8, ha ebből veszel kettő bőven 100e fölött jössz ki. A következő a JBL LSR308, ez kicsit emel magasban, de korrigálható. Ezek 8" mélyhangszóróval rendelkeznek, tehát elég mélyre lemennek. Ha nincs szükség alacsony alsó határfrekvenciára, akkor ott a JBL LSR 305, ez még belefér a keretbe. A Yamaha kistesója a HS5 borzalmasan emel mélyközéptartományban, ilyet ne. Ott vannak még a KRK-k, Rokit 8 és a kisebb Rokit 5, ezek nagyon színezik a hangot, de ha csak hobbiból zenél megfelelő beállítással alkalmas lehet zenekészítéshez de inkább zenehallgatáshoz.


Tehát összefoglalva, legjobbtól visszafele:

- Yamaha HS8

- JBL LSR 308

- JBL LSR 305

- KRK Rokit 8

- KRK Rokit 5

2014. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, én csak annyit raknék hozzá, hogy HS5 pont hogy sz..r basszusban, amúgy a többivel egyetértek. :)
2014. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ezekhez milyen erősítőt ajánlotok?
2014. szept. 27. 00:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel mindegyik AKTÍV, nem kell hozzá külön erősítő.
2014. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet azért halogatja, mert valami normálisat akar venni, amihez még gyűjtenie kell. Azért 100 eft-ból nem veszel valami jó minőségű monitor hangfalat, csak belépő kategóriát. Egy komolyabb, ahogy fogalmaztál "profibb cucc" nem 100 eft-os kategória. Továbbra sem kontárkodnék bele a dolgába, és ezt egyáltalán nem rosszindulatból írom, épp ellenkezőleg.
2014. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez már azért stúdiózáshoz elég jó.

De ez cska egy példa

[link]

2014. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!