Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sárgakazettás Nintendo eladó?

Sárgakazettás Nintendo eladó?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja, honnan rendelhetnék lehetőleg újat, legyen szíves linkelni. Sima piaci sárgakazis kellene, ha van eladó jó állapotban, arra is vevő vagyok. 5k + postaköltségig.

2014. szept. 16. 11:53
 1/1 Krisipoke ***** válasza:
100%

Konkrétan a "sárgakazettás Nintendo" egy olcsó, kínai hamisítvány.


És akkor most Nintendo történelem következik.


1983-ban a Nintendo Japánban, és csakis Japánban kiadta az első igazi otthoni konzolját cserélhető játékokkal, a Family Computert, röviden a Famicomot. Így néz ki: [link]


A kazettái pedig így: [link]


Amerikába 85-ben, Európába pedig 87-ben jött ennek a nyugatiasított verziója, a Nintendo Entertainment System, röviden NES, így néz ki (plusz kazetták és tartozékok): [link]


A játékok többnyire ugyanazok voltak, csak angolra fordítva, de sok játék nem hagyta el Japánt, sőt, néhány csak Amerikában és/vagy Európában jött ki.



A Nintendo sikerén felbátorodva különböző kalózok elezdtek az eredeti Famicom modelljére rosszminőségű gépeket és kazettákat gyártani, sokszor átírt/rossz játékokkal, valamikor azonban egy az egyben átemelt játékokkal. Példa a kazettákra: [link]


(összehasonlítva látszik egyébként, az eredetiekhez képest mennyivel rosszabb minőségűek a kazetták és a matricáik).



A lényeg, hogy ezek a hamisítványok gyakran elromlanak, rövidek a kábeljeik és akár rosszak is, illetve többnyire csak a gép első 2-3 évéből szoktak játékokat tartalmazni, a későbbi, tartalmasabb játékok nem igazán voltak elérhetőek rájuk.


Mindenesetre ha megelégszel vele, Vaterán, Jófogáson, olx-en biztosan találsz ilyet, ha beírsz olyasmit, hogy sárgakazettás játék, piaci Nintendo, vagy ilyesmi. Ha viszont érdekel az eredeti, többnyire a NES kifejezés alapján érdemes keresni. Vagy, a Nintendo az újabb konzoljaival (Wii, Wii U, 3DS) elkezdte a Virtual Console szolgáltatást, ahol különböző régebbi játékaik (többek között NES játékokat) bizonyos pénzösszegért le lehet tölteni.


Egyébként ha érdekel ez az egész, és hogy milyen jó játékok vannak a gépre, érdemes YouTube-on olyasmiket nézni, hogy top 10 NES games, vagy hasonlókat. Nekem nagy kedvenceim pl. a Kirby's Adventure, a Super Mario Bros 1-2-3, a Zelda játékok, az összes Mega Man és Castlevania rész, és még mások.


Remélem, tudtam segíteni!

2014. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!