TV adások házimozi hanggal?

Figyelt kérdés

A napokban szereztem be egy 5.1-es erősítőt és hozzá hangfalakat. Kábel tv-n (egy kis helyi szolgáltatónál vagyok) van 20 HD digitális adás, ezek közül mindössze 5 ad dolby digital hangot, az M1, M2, Duna, Duna World és a Nat Geo HD.

Míg az utóbbinál szépen szól az összes hangfal, a beszéd a centeren automatikusan, a magyar csatornáknál ugyan az erősítő szintén jelzi hogy Dolby Digital az adás hangja, mégis sima stereoként szól, a két front hangfalon. Legalábbis amikor próbáltam, de épp nem film ment egyiken sem sajnos.


Ez a tv-csatornák hibája (tehát nem adnak igazi térhangzású hangot csak elvétve), vagy a kábelszolgáltatóm a ludas? Azaz más, nagyobb szolgáltatóknál, pl. UPC vagy Digi hogy van ez? Kíváncsi lettem volna pl egy sportközvetítés hogyan szól úgy, de a sportcsatornák mind sima PCM Stereo.

Köszi szépen!



2014. szept. 15. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A Digitális hang és a többcsatornás hang nem ugyanaz.Csak akkor fog megszólalni mindegyik hangfalad ha az adott tv csatorna is többcsatornás hangot ad az adott műsorhoz.

Az adott csatorna műsorát nézve ellenőrizd a hang lehetőségeket.

2014. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a tegnapi Forma 1 közvetítésnél már rendben volt a hang.
2014. szept. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!