Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen bakelit lemezjátszót...

Milyen bakelit lemezjátszót ajánlotok? (35. 000 pénzem van rá)

Figyelt kérdés
Van egy Yamaha AX-550 erősítőm, hozzá dukáló, profi által tervezett házilag épített hangfalakkal. Nem vagyok nagy lemezhallgató, de édesapám gyűjteményében van pár olyan lemez, amit meghallgatnék, ezért kéne:) (AC DC, Pink Floyd, társai...)
2014. aug. 30. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy. 35ezerért nem kapsz igazán jó LP lejátszót, azalatt meg kb mind egyforma.

Szerintem használtan keresgélj valami régi AKAI-t. Azok még néznek is ki valahogy.

Amire figyelj, hogy a kimenete stimmeljen az erősítőd kisjelű bemenetével, hacsak nem akarsz összekötő kábelt is készíteni hozzá.

gondolok itt arra, hogy az erősítőd RCA-s és veszel egy DIN kimenetes lejátszót.

2014. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként rosszabb a bakelit hangzása mint egy CD-nek
2014. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Ettől féltem, hogy mélyebben zsebbe kéne nyúlni egy jó lejátszóért..:/


#2 Ezzel tisztában vagyok.

2014. aug. 30. 14:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Viszont sokkal fílingesebb.
2014. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Figyu, menj el egy műszaki bizományiba egy olyan lemezzel amiről tudod, hogy tuti jó állapotú és ott hallgass meg vele néhány lemezpörgetőt, jó alaposan! 10-15 ért kapsz.

Én is így tettem és ha néha rámjön a lemez hallgatás, akkor ott van egy Technics.

Ha kicsit komolyabban gondolkodsz, akkor vehetsz egy jó kis használt lejátszót és egy új hangszedőt hozzá!


Azért szépen tud szólni, ha nagyon ott van a technika és tiszta a lemez. Szó mi szó, macerásabb jó hangot elérni vele, de feelingesebb is! :D Engem mondjuk az enyhe szalonnasütés, ami hallatszik alatta, nem zavar!

2014. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A sercegés ablegjobb az egészben.
2014. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egyébként rosszabb a bakelit hangzása mint egy CD-nek"

Sweeeeet jesus..... -Előre is bocs, de- aki hülye, az minek írkál ide? Amúgy igen, ha egy india, szarrá karcolt, poros, zsíros lemezt raksz fel egy kritikán aluli lemezjátszóra, szintén gyenge erősítővel és hangfallal, akkor jóhogy roszabb lesz, mint ha feldobnál egy CD-t. Tény, hogy macerásabb szép hangzást elérni a vinyllel, de milliószor jobb, mint bármelyik digitális cucc...

2014. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként én is azt tudom ajánlani, hogy nézz valami régi használt cuccot. Használtan 10-15k körül már lehet komolyabb cuccokat kapni.
2014. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért érzed jobbnak a bakelitet, mert hangulata van. De a zenei minősége rosszabb
2014. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nézz utána kicsit, hogy mi a különbség az analóg, és a digitális jel közt, és utána mondd ugyanezt... egyébként egy bizonyos "felbontás" után, pl. 24 bitnél már tényleg alig érzékelni a különbséget, EZT ELISMEREM, de attól még sosem fogja megközelíteni...
2014. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!