Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem találom a tv-csatornái...

Nem találom a tv-csatornái között a videólejátszó csaatornáját, miért? Idáig az 5ön volt de most eltűnt valamit elállíthattam? Hogyan kell visszaállítani? Samsung márkájú mind a kettő

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig megvolt és nem csináltál semmit akkor valami kontakt hiba lesz a vezetékeknél és nem kap jelet a TV.


Ha biztos vagy, hogy minden jó, akkor a bekapcsolt video/teszt jel mellett kezd el egy kézi hangolást végig pörgetni az általad kiválasztot csatornán.


Amúgy a videok többsége külön csatornán jön be(AV), szóval nem értem, hogy jött be neked az ötösön.

2010. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy jöhetett be neki, hogy a sima RF-kábelt használja, és nem Scartot vagy RCA-t. Olyankor a videó egy sima RF-jelet ad ki, amit ugyanúgy kell megkeresni, mint a tv-adásokat. Lehetséges okok: egy adó került arra a helyre a kábeltévé szolgáltatónál, és az elnyomja, vagy a video menüjében véletlenül kikapcsoltad, vagy odébb állítottad a kimenő jelet, esetleg a tévét hangoltad odébb, vagy a videó RF kimenete tönkrement. Megoldások: egy kazettát beteszel, elindítod, és a tévén csinálsz egy keresést. Ha bejött akkor jó. Ha nem akkor megkeresed a videó menüjében ezt a részt és ellenőrzöd, hogy be van-e kapcsolva az RF kimenet. Egyúttal megnézed, hányas csatornára van állítva, és utána a tévén is megnézed, hogy kereséskor azon a helyen nincs-e egy tévéadó. Ha van, akkor a videón egy kicsit odébb kell vinni a kimenő jelet, majd újrakeresés. Ja: csatornák alatt most nem a tv csatornakiosztása érdekes (1,2,3...stb) hanem a kereséskor látott Ch-jelű dolog ami 01-től megy általában 99-ig, ezt látod "pörögni" amikor keres. Ez a valódi csatorna, a sima számozás az a programhely. Ha semmi eredmény, akkor videó szervizelése.
2010. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Betettem 1kazit végigpörgettem kézi kereséssel,de semmi.Végignyomkodtam a csatornákat 99-ig,de semmi.Bizti valamit én állítottam el mert az ötösre megpróbáltam új csatornát behozni.De sajna a tanácsodat nemtudom tovább követni mert a videómenüjébe nemtudok belépni mivel nemtudom melyik csatornán van.Szóval mittegyek????Adj tanácsot légyszi.
2010. jan. 15. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Az eleje jó, és érthető, tehát betettél egy kazettát, és elkezdted az ötösön a kézi hangolást, ami végig is ment, de nem lelete meg a kazetta jelét, jól értem? Nos, a következő lépés: videómagnó, menü, beállítások. És a leírása is jó, ha kéznél van/lenne. Olyasmi menüpont kell neked, hogy RF kimenet, vagy RF beállítása. Abba belépve látható, hogy most éppen melyik sávra (ch) dolgozik. Gondolom +/- beállítással, vagy fel/le gombokkal ez a sáv változtatható. Általában a 36-os ch környékére van gyárilag belőve. Ha megtudtad hol áll most, akkor nézd meg a kézi kereséssel a tévén, hogy ott jön-e adás. Ha igen akkor kicsit állítsd odébb fel vagy le. Utána új keresés a tévén. Apropó: mennyire régi ez a videó?
2010. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, közben most esett le, hogy azért nem tudsz a menübe bemenni, mert nem találod a videót a tévén, és így nem is látod! boooocsi! :) Megoldás: bemész az első tescoba vagy akármibe, és veszel egy olyan soklábú kábelt, Scart a neve. Ezzel összedugod a két gépet, és már kész is vagy. Ezután a videó valamelyik AV-n fog bejönni, itt hangolni, keresni nem kell. Ha mégis ragaszkodsz a csatornán való megjelenítéshez is, akkor már a kábel segítségével megnézheted a videó menüt, és játszhatsz az előbb leírtak szerint vele.
2010. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen próbálkozom,rem. sikerül
2010. jan. 15. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!