Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő építése itthon....

Erősítő építése itthon. Milyen alkatrészeket válasszak?

Figyelt kérdés

Most csinálnék ilyet először, és az a fajta vagyok, aki szeret mindent kipróbálni, most pedig épp szükségem lenne egy erősítőre, PC-hez, mindennapos használatra.


Nem tervezek túl bonyolult dolgot, kellene 8 bemenő analóg csatorna (4 stereo jack, vagy 8 RCA), egy hangerő- és sub hangerőállító, be-ki kapcsoló gomb, mute gomb, esetleg stand-by. Ja, és persze a 8 kimenet. Mennyiből jöhetnék ki, alkatrészeket miket, és honnan? Szerintem összesen 100-160W RMS elég lenne. (Ha sok, akkor egy 10 négyzetméteres szobába mennyi elég?)



2014. aug. 6. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"Milyen alkatrészeket válasszak?"


Amilyeneket az elektronika fórumokon fognak ajánlani miután ott kérdezősködtél.

2014. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Nem tervezek túl bonyolult dolgot, kellene 8 bemenő analóg csatorna (4 stereo jack, vagy 8 RCA), egy hangerő- és sub hangerőállító, be-ki kapcsoló gomb, mute gomb, esetleg stand-by. Ja, és persze a 8 kimenet. " Áhhh, nem bonyolult ám... :D Amúgy meg megsúgom, 2x50W bbbőőőőven elég... én 25 négyzetméteres szobában használok 2x50 Wattot, de így se tudom felcsavarni mert szétmegy a fülem... :D De minek 8 csatorna? 2 bőven elég...
2014. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze nem azért mondom, te igényeid, csak én személyszerint feleslegesnek tartom, de ezzel nem kell foglalkozni. De írj BSS-re, hogy egy ilyen erősítőről szeretnél kapcsolási rajzot és nyák tervet. Amúgy ha most csinálsz ilyet először, akkor ne ilyennel kezdj... először még egy alapkapcsolás is gondot fog okozni, ha nem vagy jártas elektronikában, és most csinálsz ilyet először...
2014. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 8 csatorna a 7.1-hez kell.
2014. okt. 30. 01:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!