Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a túláramvédő egyszer vagy...

Ez a túláramvédő egyszer vagy többször használható?

Figyelt kérdés
[link]

#utp #túláram #túláramvédő
2014. aug. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem túl áram, hanem túl FESZÜLTSÉG védő. A kettőnek köze nincs egymáshoz, mert nem ugyan azon probléma elkerülésére használjuk a kettőt.

Másrészt értelme nincs a túlfesz védőknek, a hálózaton úgy sem keletkezik akkora túlfesz, hogy baja legyen bárminek is, azért mikor tervezi a készülékeket, a mérnökök gondolnak erre is. Sőt, azon készülékek amiket elvileg ezzel védeni akarnak a túlfesztől, stabilizált táppal rendelkeznek, tehát gyakorlatilag van benne védelem feszültség ingadozás esetére. Extrém nagy túlfesztől, pl. egy villámtól meg nincs az az isten ami megvédje a készülékeket a szerencsén kívül. Még egy komplett villámvédelmi rendszer (ami drágább mint az összes fogyasztó együtt a lakásban) kiépítése sem garantálja a károsodás elkerülését. Mivel az nem csak annyiból áll, hogy veszel egy parasztvakítós villámvédős elosztót 10 ezerért.

Ez is parasztvakítás, nincs értelme.

2014. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jogos, nem láttam, hogy túlfeszültség, én vagyok a béna. mert túláram védőt meg 4é lehet kapni, amibe valami "felrobban" túláram esetén, nekünk a modemet a koaxon keresztül hazavágta a villám, azt cserélték, a router WAN részét hazavágta, azt dobhatom ki, egy PC-t UTP-n keresztül hazavágott, dobhatom ki, meg egy másik gép hálókrtyáját... Szóval eza túláramvédő sem működik? az eszköz természetesen ki van húzva a 220 ból, de nekem a hálózati eszközt kellene megvédenem.
2014. aug. 7. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, a túláram védelem meg a villámvédelem teljesen más mint írtam.

A villám ellen semmi sem véd meg, ott akkora áramok folynak hogy képes kiegyenesíteni a 25-35 mm^2 keresztmetszetű 32 nm-el nyomatékolt imbusszal rögzített vezetéket...

2014. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Másrészt értelme nincs a túlfesz védőknek, a hálózaton úgy sem keletkezik akkora túlfesz, hogy baja legyen bárminek is"

Egy villámcsapás közvetett hatásából (vagy egy kapcsoló vagy egy motor által létrejövő tranziens miatt is) keletkezhet akkora túlfeszültség, amit egy érzékenyebb elektronikai eszköz nem visel el, viszont egy jól kivitelezett túlfeszültségvédelem még megfoghat.


A hálózati feszültség védelmét több fokozatban szokás kivitelezni - egyrészt a főelosztónál, a mérő előtt, egy B-osztályú villámáram levezetőt; a fő- vagy az alelosztóknál egy C-osztályú túlfeszültség-védelem; illetve a védett készülékek előtt egy-egy D-osztályú finomvédelem (ezen legutóbbi a túlfeszültségvédelmes elosztók). Ezek mindegyikét érdemes kiépíteni önmagában vajmi keveset érnek.


Az adatvonalak védelmére általában D-osztályú finomvédelmet szoktak használni.


"Ez a túláramvédő egyszer vagy többször használható?"

Túlfeszültségvédő, és kisebb túlfeszültséget még elvisel, de nagyobb esetén a túlfeszültségvédőt cseréni kell (inkább azt, mint a védendő berendezést).

2014. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!