Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan köttessem be? Autóhifi...

Hogyan köttessem be? Autóhifi többi lent milyen erősítőt vegyek? és milyen ládát?

Figyelt kérdés

Audi A4-van kombi, egy pioneer MVH-160UI fejegységet 4x50W

a gyári hangszórókat kicseréltem, pioner TS-G1322I két utas 35W az rms 210W a max..13cm az első ajtókban.

A hátsó ajtókban Pioneer TSG1722 2 utas hangszóró 16 cm az rms 40W a maw 240W ezekhez milyen erősítőt vegyek és milyen ládát és hogyan köttesem be halottam 4 csatornás erősítőről ez lenne e az ideális ? kezdő vagyokk



2014. aug. 3. 21:20
 1/10 dirtboy ***** válasza:

vehetsz 4 csatornásat,az úgy helytakarékos,legolcsóbb megoldás de akár vehetsz 2csatis erőt első hangszóróknak és egy monoblokkot a nyomónak.


hogy milyen láda kell az igényeidtől függ

halkabb de pontos és lineáris hangja a zárt ládáknak van,ezek helytakarékosak is mert kevés literesek mint br társaik

bassreflex ládák hangosabbak,pontatlanabbak picit bár profinak kell lenni hogy észre végy bármit is,hangjuk nem lineáris

más láda típust kizárnék,ezen kettő közt érdemes választani,ha nem tudom melyik láda típus hangja tetszik neked akkor hallgatás után vásárolj

méret szerint is lehet választani,25 max 30cm-es elég lesz neked gondolom,majd az igényed és az erősítő eldönti hogy milyen méret is lenne jó

2014. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod .... pénzel meg anniy ..hogy azt akarom hogy nagyon szépen szoljon és nagyot is ha lehet ...olyan 100 at szánnák rá ha az elég az erősítőre és a ládára szoval két erősítőt vegyek ?
2014. aug. 3. 23:10
 3/10 A kérdező kommentje:
a ládárol még anyit hogy a hejj az meg van hozzá kombi lehet nagy
2014. aug. 3. 23:11
 4/10 dirtboy ***** válasza:

a szépen szólás az a zárt láda jellegzetessége,de pl én is inkább reflexláda kedvelő vagyok.

nem tudom mennyire akarsz minőségi hangú autóhifit de eddig semelyik komponensed nem jó minőség szempontjából.

már elnézést hogy durván fogalmazok de gagyi a fejegység,gagyi a 13cm-es koax is,eleve kompones szett kellene nem koax ha minőség kell, és hátra pedig nem is kell olyan hangszóró ami 100hz felett dolgozik.

ergo csakis mélyláda lehet hátul aminek olyan hosszú a hanghulláma hogy nem tudod behatárolni honnét szól.


használt cuccokkal olcsón megúszhatod ezt az erősítő és mélyláda dolgot,nagyon jó használt cuccok mennek és sokszor kevesebbért árulják mint a bolti ár fele.

az meg hogy egy erősítő pl 4-5év semmit nem jelet ha tökéletesen üzemel,hosszú évekig szoktak működi

2014. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dirtboy ***** válasza:
ja amúgy a helyedben 1db kellően erős 4 csatornásat néznék
2014. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor egy erősítőt veszek....ja és a pioneer szar??????? vagy csak az gyenge amit én vettem mert a boltban ezek voltak a legdrágább 13 és 16 cm hangszórók
2014. aug. 3. 23:43
 7/10 A kérdező kommentje:
mit jelentenek a kompones és a koax kifejezések?
2014. aug. 3. 23:49
 8/10 A kérdező kommentje:

gondolom akkor egy ilyen szett kellet volna előre [link]

???? ami késik nem mulik ..de hátsó ajtokba mit kellet olna tegyek ? és a fejetség??? milyenn a megfelelő?

2014. aug. 3. 23:59
 9/10 Osynho ***** válasza:

Mi ez a Pioneer mánia? :) Hangszórókban messze nincs az ajánlottak között. És milyen bolt az, ahol a belépő kategória a legkomolyabb? :)


Hátra nem kell hangszóró, a sztereó hangkép 1 pár hangszóróból áll, ami ideális esetben egy 16,5-es komponens szett az első ajtóba építve, bitumenlappal kiszigetelve rendes kábelezéssel, a magasakat hallgatási pozícióba állítva. Ezt érdemes erősítőről hajtani, illetve igény szerint mélyládával megtámogatni az alsó frekvenciákat.


Fejegységből meg magasabb kategória kell a jó hanghoz. Kb a vételár tükrözi is a tudást.


Amit ezekre költöttél + az említett 100e Ft egy egész jó kis motyót jelentene, ha használt komponenseket vennél.

2014. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindent köszönöm !
2014. aug. 4. 06:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!