Az ilyesmi mire való? Hdd dokkoló: ehhez usb-vel is tudok külső hdd-t cstlakoztatni, és van belőle wifi-s verzió?

Figyelt kérdés
[link]

2014. máj. 22. 20:55
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Belső merevlemezeket (2,5" -os laptop és 3,5" -os asztali) alakít külső USB -s vinyóvá.


Wi-Fi -s verzió nincs belőle szerintem, mert az már NAS lenne. A NAS (Network Attached Storage) amihez belső vagy külső vinyót csatlakoztathatsz és megoszthatod azt egy vezetékes vagy Wi-Fi hálózaton így több számítógép tudja használni párhuzamosan. Emellett kismillió más szolgáltatása lehet, pl 24 órás FTP szerver.

2014. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A NAS az alapból wifis? Nézegettem, de sgiken se írta. És akkor azt hogy kell elképzelni? A NAS mellé még kell router, meg vinyó, és mindegyiknek drót, és mindhármnak van külön tápja? ez kicsit sok, nem?
2014. máj. 23. 20:16
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Nem alap a Wi-Fi a NAS -okba inkább extra.


A Synology DS213air -be pl van.

[link]

De szerintem tök fölösleges, mert simán kiváltható, ha veszel hozzá egy Wi-Fi routert -t.


Amúgy igen, nagyjából abból áll amit felsoroltál. Nyilván ez inkább azoknak éri meg, akik sok gépet üzemeltetnek, központilag akarják őket tárolni, és nagy hangsúlyt fektetnek az adatbiztonságra. És persze igényel némi szaktudást is a beállítása.

Otthoni 1-2 gépes felhasználóknak teljesen jó egy sima USB -s külső vinyó is.

2014. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!