Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem éri meg olcsó fejhallgatót...

Nem éri meg olcsó fejhallgatót venni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok éppenséggel kitömve, egy abszolút alap mp3 lejátszóhoz szeretnék venni lehetőleg nem túl drága fejhallgatót. Spóroljak inkább valami márkásabbra?

2014. máj. 6. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudod eldönteni. Én mindig olcsót veszek, van közte kimondottan jó, de van ami "zörög".
2014. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne az árra koncentálj, hanem az adataira. Érzékenység, teljesítmény, ellenállás, frekvenciaátvitel. Az szerint, hogy idáig melyik volt a legjobb.
2014. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz ki párat és olvasgass teszteket. Bár attól is függ neked mi az olcsó és drága, 5 ezer környékén már jók vannak, de mondjuk az 1e ft-os kategóriánál is nagy a szórás, ami pl nekem most van, valami borzalmasan szól, zörög is ha hangosabb, de a céloknak megfelel.
2014. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy az árra koncentrálj, mert a gyártó olyan számot ír rá a termékeire amilyet akar...

Egy teméknek mindig az ára tükrözi a minőségét. Ha hangzásban nem is, de összeszerelési minőségben lehet kapni 3-5 eft körül már egész jó fejeseket. Én anno vettem 3-ért egy Panasonicot, kb. 4,5 éve. Azóta azt hurcolom magammal Pestre mikor megyek fel egyetemre, már 2 éve minden héten, azon kívül ott is, itthon is lent van a földön, ha kell felveszem. De naponta legalább 2x belerúg valaki, le lesz ejtve, vezeéke megrántva, stb... Semmi baja az ég világon. Más meg 3 havonta cseréli a 10 ezres fejhallgatót.

Ha a hangzás is elsődleges, akkor nem az 5-10 eft-os árkategóriában kell keresgélni.

2014. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2


Ez hülyeség, egyszerűen ezek alapján senki sem tudja megmondani, hogy jól szól-e egy fejhallgató vagy sem.

Persze ha egy fejhallgató frekvenciatartománya mondjuk 5k-10kHz akkor egyértelmű, hogy hulladék, de még a szar fejhallgatók is ugyanúgy 20-20kHz-esek, mint a jó fejhallgatók.

Vagy ki kell próbálni élőbe, vagy teszteket olvasni róla, adatok alapján semmit sem érsz.


Egyébként a fejhallgatók pont olyan készülékek, amikre érdemes sokat költeni. Az olcsó egyszerűen szar hangzás terén is, kevesebb ideig is bírja, szimplán rosszabb. Ha beruházol egy jóra azt sosem fogod megbánni, olyan hangzást tudnak nyújtani, hogy élmény lesz minden egyes zenét újrahallgatni.

Persze ha nincs rá pénz akkor muszáj beérni az olcsóbbal, de végülis ha még igazán jó fejhallgatót nem is hallottál, akkor nem tudod mit hagysz ki, és így a rosszabb sem fog annyira rossznak tűnni.

2014. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!