Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elbírja a fejegységem? Vagy...

Elbírja a fejegységem? Vagy erősítő kell neki? | | V

Figyelt kérdés
Van egy LG fejegységem. Kimenetenként 53w ot bír. Hozzájutottam nemrég egy 800W os mély ládához. Be szeretném rakni a kocsiba. De mivel kalaptartós ezért nem hiszem hogy nagy hangra lenne szükség. Ha a fejegységre kötöm elbírja? És mivel csak első 2 hangszóróm van a hátsó 2 kimenetet úgy kötném, hogy + a + ra - a - ra akkor a 2 kimenet erősség összeadódik? tehát 106W lesz belőle? Ha nem és erősítő kell akkor hány Watt os kéne? Várom előre is a válaszokat.THX
2009. dec. 21. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

kalaptartós mélyláda? az meg milyen? egy 800w-os mélynek KELL az erősítő. nekem a 400w-hoz van 330 W-os erőlkődő külön. a hangszórókhoz 4 csatis 400w-os.

az előző 600w-os mélyemhez meg 500-as monoblock volt.


a hangszórók mehetnek a fejegységről, de ha szép hangzást szeretnél, akkor azoknak is mehetne külön erőlkődő, és persze 4 hangszóró jobb lenne... így szinte csak a buffogást fogod hallani, persze ez beállítástól is függ.


milyen hangszóróid vannak?


szerintem a 800as mélyhez minimum 500-as erőlkődő menjen, ismétlem minimum, de ez se fogja kihajtani...


ha mélyláda van a csomiban, a kalaptartóba ne tegyél hangszórót, az amatőrök úgy csinálják, de semmi értelme. a mély szétnyomja a kalaptartóban lévőket.


szerintem nyugodtan menj be egy auto hifi boltba, ott bővebben tájékoztatnak, csak NE salt vegyél... légyszi. :D

2009. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D:D nem a mély láda hanem a kocsi kalaptartós. És ezért gondolom, hogy nem kell nagy mély hang hiszen azt a 2 cm vastag szart átszólja mint atom. 2 magnat hangszóró van a kocsi első 2 ajtajában 100W os teljesítménnyel.
2009. dec. 21. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:

ez alatt azt érted, hogy egyterű az autó. gondolom. az enyém is "kalaptartós", meg ugy általában mindegyik..


400-as monoblock erősítő elég lesz neki.

2009. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sok kérdést szül még ez a probléma, nem szabadna a wattoktól elszállni... 800Watt rockford, vagy 800W SAL? 4ohm, 2 ohm esetleg 1 ohm az impedancia?

de amugy tényleg fejegység nem birná el, főleg h az a 53watt az zenei teljesítmény, ami RMS-be talán még 20watt sincs..

2009. dec. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
írd le hogy mi a termékek márkája, fej, mély, első szett és akkor tudok/tudunk rendesen válaszolni, estleg terméket, erősítőt is ajánlani. fejre mélyládát NEM lehet kötni. Első szettet lehet, csak azt sem hajtja meg rendesen. Szal írd le a termékeket
2009. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A fejegység egy LG LAC 2800R

A mély egy 800W os Magnat.

Az 1 pár hangfal is Magnat 100W os teljesítménnel.

Az autó egy Skoda Felicia 5 ajtós.

Én meg egy srác vagyok aki jó hangzást akar elérhető áron:D

2009. dec. 25. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:
elérhető áron sztem kapsz egy magnat két csastornás erősítőt, ami hídbakötve meghajtaná a mélyládád. sajnos a monoblock erősítők drágák, relative. ha nagy mélyet akarsz akkor reflexláda, ha a minőség fontosabb akkor zártat ajánlom.
2009. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi

mindenkinek mindent:)

2009. dec. 26. 01:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!