Milyen tabletem legyen?

Figyelt kérdés
Májusban lesz a szülinapom és apa mondta, hogy kaphatok egy tabletet de akkor a Toshiba laptopom az övé lesz. A laptopom már 5 éves lesz, és eléggé tönkre ment... már rengetegszer vittük szerelőhöz, szinte hónaponként, mert használhatatlan (ezt is telefonról írom)! Meg amúgy is, csak filmnézésre meg Pc játékok játszására használtam a laptopot, minden mást telefonon csináltam (facebook, youtube, ask.fm). A tablet meg ugyanolyan mint a laptop, csak kisebb és könnyebb! :D Tehát nem bánom a laptopot, szívesen odaadom apának! <3 Meg amúgy is kölcsön adná ha kell. De akkor milyen legyen a tablet? Kérlek, segítsetek! Milyen tablet az, ami strapabíró/megéri megvenni?

2014. ápr. 5. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az ár/érték arányt nézem, akkor a jelenleg kapható legjobb tablet az a Google Nexus 10.


[link]

2014. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A tablet meg ugyanolyan mint a laptop, csak kisebb és könnyebb! :D "


Most leírnám, hogy ez miért nem igaz, de mivel a kérdésben szerepel, hogy "ask.fm" így nem teszem.

Közel sem ugyanaz.....

2014. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Köszönöm szépen a segítségedet! Nagyon tetszik ez a tablet! :)

Második válaszolónak: Bocsánat, hogy nem vagyok egy informatikus, kocka zseni! Tényleg én kérek elnézést! ;)Kár, hogy így állsz hozzám. Van ask.fm-e= csak r*b@nc/hülye lehet. Szép! :)

2014. ápr. 6. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem így álok hozzád. Csak tudod annak az oldalnak a színvonala egyenlő a kereskedelmi csatornák főműsor idős ádásaival, így nem várom el, hogy elfogadj észérveket. Csökönyösségből, nem pedig ostobaságból....

De csak egy, hogy a kezdeti bizonytalanságod megtörjem:

Nem azonos az opereációs rendszer a két platformon (Most lehet dobálni, hogy ott a Win8, de ez sem ugyanaz) Ebből következik, hogy nem is tudsz ugyanolyan programokat megnyitni. (Laikusoknak idézném egy volt infó tanárom: Olyan ez, mintha lenne egy sör rnyitód egy sólett konzervhez.)

A Második a kezelőfelület. Tab-hoz is lehet csatlakoztatni egeret, meg billentyűzetet, de nem érdemes.

Meg persze, ha véletlenül valahogy sikerülne is a játékokat emulálni, akkor sem tudná ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint egy laptop.

Mielőtt félreértenél: Engem igazán csak az az egy mondat zavar. Ha az ember nem tud valamit, akkor kérdez, nem ír/mond ostobaságokat.

2014. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj, és még valami: A Nexus tabon jót nevettem. De tényleg... Valóban pofás darab, de 10" (25 centis képátló) én ezt már nevezném hordozhatónak, főleg nem zseb-gépnek. :)

Illetve az ár/érték arányán is lehetne vitázni. Nem tudod kihasználni, így feleslegesen erős, amiből következik, hogy feleslegesen drága :)

Pl. ott a Samsung Galaxy Tab 3 (10.1) Ami lényegi eltérést nem mutat, kivéve az amúgy számomra érthetetlen kamerát. (3 Mpx, 2013-ban kiadott ketyerén... Nevetséges.)

Az ára viszont nem éri el a 70-et.

Esetleg egy ASUS MeMO Pad FHD 10, ami árban már karcolja a 100-at.

(Ami az egészet viccessé teszi, hogy benchmark programokban a Samsung telejsít a legjobban.)

2014. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!