Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elérhető jobb képminőség...

Elérhető jobb képminőség Blu-ray lejátszóval?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy egy DVD filmet Blu-ray lejátszóval megtekintve egy fullHDs tv-n kapható-e jobb képminőség, mint ha egy sima DVD lejátszóval nézném?
2014. márc. 18. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában szokott lenni felskálázás, ami _talán_ picivel szebb képet eredményezhet, de ez inkább trükk, mintsem valós javulás. Egy valódi (full)HD, értelmes bitrátájú film sokkal szebb lesz nála.
2014. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. Van valamilyen képjavítás, de az semmit se ér. Szoftveresen fel lehet tunningolni a dolgot, de ahhoz számítógépen kéne bűvészkedni. Én már csináltam..

A dvd 720x576-s felbontású, a full hd 1920x1080. Bizony közel a a fele hiányzik a pixelnek. Ez ki lehet számoltatni egy számítógéppel, aztán visszalökni dvd-re a filmet, de nem lesz HD minőségű, viszont jobb minőségű lesz, mint a dvd. Viszont ez fáradtságos munka, és nem is éri meg. Én közel 4-6 óráig csinálok egy ilyet gépemmel. Pedig nem gyenge darab. I7 8 mag, és 32 giga memória, meg társai. Viszont ennek olyan 15 ezer az ára.

Ha neked ér ennyit szívesen várlak. De nem hinném.

2014. márc. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden manapság kapható BLU RAY lejátszó képes "felskálázásra".HDMI csatlakoztatás mellett a hangot normalizálja-kb.:192kbit/s(cd) minőségre,a képet pedig javítja oly módon,hogy mintavételezés közben 1 adott pixel körül lévő pixeleket ugyanolyan tulajdonságokra "alakít" mint a minta alapját adó képpont.

Mindazonáltal jól mondták az előttem szólók...ez nem valós,és nem nagyon észrevehető.Jellemzően eredeti DVD filmmel látható javulás.:)

2014. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!