Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a médialejátszómban van...

Ha a médialejátszómban van UHF/VHF tuner, akkor azzal hogy tudok felvenni analóg kábelcsatornáról? Mit hová csatlakoztassak, illetve hogy állítsak be?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az UHF/VHF tuner az analóg tuner. A Médialejátszómban a DVB-T tuner mellett még ilyen is van. Úgy tudom, ilyen volt annak idején a sima VHS videókban is. Azokkal ugye úgy lehetett venni, hogy a jelforrás kábele be volt dugva a videó TV IN bemenetébe, illetve a videó TV OUT kimenetéből is ment egy kábel a TV-be. Valamint egy 3. kábellel még össze volt kötve a videó és a TV. És akkor úgy kellett megkeresni a videót, mint ahogy simán beállítom a TV-n a csatornákat, sima keresős módszerrel /csak ugye nem csatornát, hanem a videót keresem/.


Itt elvileg ugyanez lenne a helyzet. A jelforrás kábele a médialejátszó TV IN-jébe, a TV OUT-ból pedig egy kábel a TV-be. Ezek kívül van még a lejátszón egy SCART aljat is. Szóval egy SCART kábellel is hozzákötöm a TV-hez.

Ezután próbálom sima csatornakeresős módszerrel megtalálni a lejátszót, de semmi.


Hogy kell ezt? Vagy valamit rosszul csinálok?


2014. febr. 20. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
"A jelforrás kábele" nálad -konkrétan- milyen jelforrást jelent?
2014. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tévén a lejátszó képét csak akkor találod meg tévécsatornaként, ha a lejátszóban van modulátor, ami az UHF sávra ülteti a jelet. A videómagnókban van ilyen, médialejátszókban nem hiszem. (Már a DVD-felvevőkbe sem raktak modulátort.) Amúgyis, ha SCART-tal össze van kötve a tévével, ez a lépés teljesen felesleges. A felvételhez ugyanis nem a lejátszót kell behangolni a tévén, hanem a csatornákat kell behangolni a lejátszón, úgy ahogy a VHS magnókon is kellett. A lejátszó menüjében kell keresned valami hangolásra utaló menüpontot.


Azt még megjegyezném, hogy az UHF/VHF nem feltétlenül jelent analógot, hanem az csak a frekvenciasávok elnevezése. Magyarországon és a legtöbb országban a DVB-T sugárzás az UHF sávon történik. Ahhoz, hogy többet tudjunk, megírhatnád a lejátszó pontos típusát.

2014. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Strong Prima V a lejátszóm típusa.


[link]


Hogy ilyen modelátor, amit írtál, van-e a lejátszóban, fogalmam sincs. A műszaki jellemzőknél ír valami "Demodulator"-, de gondolom, az valami más lehet.


Egyébként próbáltam a lejátszó menüjéből is a csatornákat megkeresni a lejátszón. Viszont ezt csak úgy tudtam megtenni, hogy HDMI kábellel is hozzákötöm a TV-hez. Ugyanis a TV-m a hozzácsatlakoztatott kimeneti eszközök listáján nem tünteti fel azokat a dolgokat, amik csak sima SCART kábellel vannak csatlakoztatva. A HDMI-t viszont igen, ezért csak abból tudom elérni a lejátszó menüjét. Azonban ott sajnos semmi csatornát nem talál. :(

2014. febr. 20. 16:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: sima analóg kábeltévé, amit nem érint a digitális átállás. Elvileg T-Home-os, gyakorlatilag fogalmam sincs, mert már évek óta be van kötve, és nem én köttettem be. Fizetni se fizetek érte, legalábbis nem küldenek róla számlát már évek óta. Csak úgy megmaradt valamikorról. :) Kb. 30-35 csatornám van.
2014. febr. 20. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk a dolgokat:

Ez nem egy kifejezett "médialejátszó", ez egy Set Top Box.

Digitális(földfelszíni) adások(pl. MindigTV) vételére alkalmas, illetve USB-n pendrájvra rögzít és lejátszik!

Szerintem nincs benne analóg tuner, mivel ezeket a boxokat eleve a digitális vételre készítik! Elvileg ha pl. SCARTtal összedugod a TV-vel és az STB-n lefuttatod a csatornakeresést, látnod kellene valamit.

Bár az is igaz, hogy az "antennabemenet" digitális jelet vár!

Most már én is összezavarodtam, passz!

2014. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

El kell, hogy szomorítsalak.

Van benne ugyan VHF/UHF tuner, de digitális!

A kábelodon meg analóg jel jön be!

2014. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, analóg jel jön a kábelemen, ezért lett volna fontos, hogy ez az UHF/VHF tuner, ami benne van, analóg-e vagy nem. De ha az is digitális, akkor sajnos innentől nem aktuális a probléma. :(


Azzal amúgy én is tisztában voltam, hogy a benne lévő DVB-T-vel digitális földfelszíniről tudok felvenni /csak ahhoz ugye antenna is kéne/. Azt nem tudtam, hogy a mellette lévő UHF/VHF-fel mi a helyzet.

2014. febr. 20. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!