Elektromos gitárhoz lehet sima hifi erősítőt használni?

Figyelt kérdés
Szintivel semmi gond, azt viszi de mizu a gitárral?
2009. dec. 9. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki csak ne túl hangosan.


Mondjuk erősítőtől is függ, egy régivel előbb kipróbálnám mint vmi újfajta agyon smd-zett meg chippezett valamivel.

2009. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pioneer sx 337-es az erősítő és 2002 körül gyártották. Jaa és 4x90 W-os (sztereo erősítő)
2009. dec. 9. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az hogy SMD alkatrészekből van felépítve egy erősítő vagy sem, nem meghatározó ebben az esetben.

Amúgy a gitár erősítőknek speciális frekvenciamenetű előerősítője van, ami a gitár hangszedőkhöz van kialakítva. Azzal lesz igazán jó a hangja, másként elég furán fog szólni, de ha csak a hangerő a lényeg akkor a 4x90W kihajtja a szomszédokat az tuti.

2009. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:DDDDD
2009. dec. 9. 20:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Legutóbb azt hallottam hogy nem ok, mert kicsi a jel ami a gitárból jön. Még nem vettem gitárt, de hifierősítő már van... Torzítópedál ha be van iktatva? Számít vmit?
2009. dec. 14. 00:59
 6/6 issti ***** válasza:

A jó elektromos gitár hangzáshoz hozzátartozik az erre a célra gyártott erősítő, hangszóró. Más a frekimenete, a hangszóró membránja keményebb...

Érdemes befektetned egy jó gitárprocesszorra. Annak már nagyobb jelű kimenete van, amit bármilyen erősítőre ráköthetsz. Akár Hi-Fi hangfalon is jól tud szólni, mert digitálisan modellezve van sok gitárerősítő hangzása.

2009. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!