Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék hangfalat kifejezett...

Szeretnék hangfalat kifejezetten zenehallgatáshoz, de valami minőségibb cuccot. Mi az az árkategória amiért már kapok olyat amire egy zenetechnikában jártas azt mondja, jó a hangzás?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim, akik szeretnek zenét hallgatni, ők ilyen nagy hangfalakat használnak: [link]


Most ez most csak egy kinézet, vagy ha bármilyen hangfalat veszek, ami ilyen nagy, az tuti már jó cucc?


Nem lenne lóvém 2-300 ezreket erre költeni, de szeretném tudni mi az a pénz, amiért már kapok olyan hangfalat, amivel már élvezhetőbb a zene? Főleg diszkós zenéket hallgatok, szóval olyan kéne amiben jó a basszus.


És a hangfalhoz kell még hifi lejátszó is, vagy szépen gépre rákötöm?



2014. febr. 13. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a hifi egy nagyon bonyolult világ. Sok laikus nem is gondolná mennyire.

Mindenkinek más a hallása, a zenei hallás szubjektív. Nincs két egyforma hallású/igényű ember.

Van akinek a PC-hez pár 10 eft-ért kapható 2.1-es cucc is elég, nagyon durva, vagy éppen nagyon szépen szól. Van aki berak a szobába két dupla 18"-os subládát, 32 amperes betápról hajtja digit erősítőkkel, és az sem elég. Van aki megveszi a Bowers and Wilkins Nautilust, Mark Levinson erősítővel hajtva, és az sem szól úgy, ahogy elvárná.


Erre érdemben nem tudok válaszolni, mert nem tudom mik az igényeid.

Én mikor megvettem az első hifimet ~10 éve, el voltam ájulva a 2 darab 13cm-es hangszóró hangerejétől, dinamikájától. Majd jött a külön erősítő-hangfal, 16 centis mélyközepek, majd 25 centis aktív subláda, először 1, aztán kettő, aztán 4 darab. Most 18" van. Megállapodtam egyenlőre.

Hangzásban is hasonlóan fejlődtem. Gagyi márkák, majd hifi minőség, most már közel van a rendszer az audiofilhez. Bár az igényem változik. Most affelé, hogy szobában a koncert hangzást a driveres magassal, nagy, 30-38 centis mélyközéppel szerelt PA hangfalakkal reprodukáljam. Most erre vagyok kíváncsi, erre kezdek építgetni.


Amit linkeltél hangfalpár, 4 darab 16 centis hangszórót tartalmaz. Minősége egy belépő szint a hifi világában. Nem nagy szám, de az egybe házimozik, egybehifik után baromi jónak tűnhet.

Lehet a basszusa nem lenne elég. Ezért venni kéne hozzá aktív subládát. De lehet még az sem elég. De lehet már a 4 darab 16 centis szóró is sok.

Lehet olyan hangzása van hogy elájulsz tőle. Lehet hogy olyan hangzása van, amit te úgy ítélsz meg, hogy egy egybehifihez képest amennyivel drágább, nem szól annyival jobban, szebben.


Be kell menni bemutató termekbe, bevásárló központokba (Media markt, Saturn, ilyesmi), ott meg tudsz hallgatni jobb esetben hifi szobában sok mindent. Lehet egy 50 meg 300 eft-os hangfal között nem hallasz semmi különbséget mert nincs kifejezetten zenei hallásod. Lehet hogy egy 30 eft-os valamit jobbnak találsz, egy 10x olyan drága hangfalpártól, mert hangosabb, vagy erősebb, jobban üt diszkó zenén.


Szerintem ~100 ezerből (ha újonnan vásárolsz duplája) össze lehet rakni egy szobába alkalmas hifit. Egy erősítő, egy hangfalpár. Ha diszkó zenét hallgatsz, egy aktív subláda. Vagy kihagyod a mélyet, és nagy álló hangfalat veszel, 20-25 centis mélyközepekkel.

Nézelődj, nem mi fogjuk megmondani, hogy neked mire van igényed.

2014. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!