Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Minden eszköz veszi a wifit,...

Minden eszköz veszi a wifit, a laptopomon kívül. Miért?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek hozzá. Röviden annyi, hogy az albiban van egy router, és hoztam otthnról netbookot. Az otthoni wifit simán veszi, az itteni pedig működik a telefonomon, és 2 lakótársan gépén. Otthon simán működik a mi wifinkkel, a jelszót tuti jól írtam be. Mi lehet a gond? :(

2014. febr. 11. 18:54
 1/5 plasztik@ä ***** válasza:
kapcsold be a laptop wifiét fn+ f1 vagy f2
2014. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
Ilyenkor legtöbbször a "tuti jól" beírt jelszóról szokott kiderülni, hogy még se olyan tuti.
2014. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az be van kapcsolva, nem szoktuk piszkálni. Bekapcsolálskor ki is írja buborékban h rácsatlakozott, mégsem hoz be semmit :(
2014. febr. 11. 19:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta 2x ellenőriztem :( meg akkor nem írná ki h rákapcsolódott
2014. febr. 11. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad milyen kódolású a Wifi, és milyen gépről van szó. Gyakran futok bele olyan problémába, hogy beállítok egy csúcs AP-t, és kiderül, hogy egy hót gagyi gépen, frissítést soha nem látott XP van. Ilyenkor mindig így jelentkezik a probléma, ahogy leírtad. Néhány régi wifikártya nem támogatja a wpa-psk2, és wpa2-psk2 titkosítást. Előbbi alap a mai "routerekben". Az XP nem támogat gyárilag minden titkosítási eljárást (az újakat nem szereti), ennek a használatához a wifikártya gyártója mellékelni szokott a driverrel egy beállító programot, azzal nem szokott gond lenni. Win7 alatt ezek nagyrészt gond nélkül működnek. Bár az 802.1x loginnel neki is gondja szokott lenni. De az meg nem az "otthoni router" kategória.
2014. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!