Miért búg a fejhallgatóm?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy Razer Electra fejhallgatót, amit eddig a régi hangfalam jack bemenetébe dugtam, és onnan hallgattam. Most vettem egy új hangfalat (Genius SP-HF500A) és amikor bedugom a fejhallgatóm kábelét a hangfalba, folyamatosan búg. Ha lehalkítok mindent a keverőben, akkor is. Mi lehet a probléma?

2014. jan. 24. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Ne dugd bele. Szerintem akkor nem fog búgni.
2014. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az új hangfaladnak jó vacak a tápja, az a baj.

Ez ilyen. Nem hiba, hanem tulajdonság.

2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: húzz a Gyakorikerdesek.hu-ról..

Másodiknak köszönöm szépen, de biztos van valami megoldás. Nem hiszem hogy ennyi lenne.

2014. jan. 24. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Húzd ki a gépből jövő kábelt. Magyarul: ne legyen rákötve semmi, csak a fejhallgató. (gondolom a hangfal is jack dugós kábellel csatlakozik a géphez) Ha nem búg, a hangfal jó. Dugj be egy tetszőleges más műsorforrást a hangfalba. Lehetőleg olyat, amelyik nem a hálózatról működik, hanem elemről, akkuról. Ha nem búg, a búgás a gép felől jön.

Végső esetben kell egy leválasztótrafós kábel:

[link]

2014. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ki van húzva a hangfal jack kábele a gépből, de a fejhallgatómé még be van dugva a hangfaléba, és akkor is hallom a búgást. Akkor ez a hangfal hibája, igaz?

Olyat olvasok, hogy a hangfal tápja a hunyó. De az hogy lehet? Az előző 3W-os volt, ez meg 14W.

2014. jan. 25. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Én írtam azt is.

Akkor van brumm, ha nem megfelelőa tápfeszültség szűrése, alul van méretezve a táp, ilyesmi...

Próbálj meg bedugni a hangfalba egy olyan jack dugós kábelt, aminek a másik végét rövidre zárod (becsavarod szorosan alufóliába ÉS utána nem fogod...), csak hogy a bemenet is le legyen zárva. Ha akkor is búg, a hangfal baja.

2014. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!