Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vadiúj táblagép miért csak...

Vadiúj táblagép miért csak 1.8 GB belső memóriát jelez ki? Még a gyártó weboldalán is 4 GB szerepel.

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a többit a rendszer foglalja el.. csak ezt nem hangoztatják
2013. dec. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval 4GB-os tablet, 2,2 GB-ot az operációs rendszer foglalja.. a többi a tied amivel gazdálkodhatsz
2013. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amit írsz, az volt az egyetlen elképzelésem okként. Na de tényleg elvisz bő 2 gigát a rendszer??
2013. dec. 26. 15:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Most nézem, annyira nem durva a helyzet... "Meredek" lenne, ha bő 2 giga lenne az android... Max 1 GB. Az tévesztett meg engem, mint anno okosteló esetén, hogy hiába kötöm usb-vel PC-re a táblagépet, csak a felhasználható flash memóriai részt jeleníti meg, az 1.8 GB, majdnem teljesen üres még. Ki is jelzi, hogy NAND flash a memória típusa.


Na most, van egy belső, kifejezetten telepítésekre szánt flash memória részt, ahogy látom a beállításoknál, "internal storage" néven, az majdnem 1 GB-nyi összesen, és majdnem teljesen üres! :)


Tehát csak 1GB az Android, bár én ezt is sokallom kissé...

2013. dec. 26. 15:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban szólva az internal storage üres helye is felhasználható, de kizárólag app-oknak, ahogy nézem...
2013. dec. 26. 15:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt írja, csak 9 MEGAbyte az Android rendszer 4.2

... még mindig nem vagyok teljesen biztos abban ,h mire megy el a maradék 1 GB...

2013. dec. 26. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonlóan van, mint nálad. Kb ennyi is van lefoglalva. Ha megnézed, az általad telepített appokat is alapból arra rakja, ezek egy jó részét át tudod tenni pillanatok alatt a "másik memóriába", viszont van pár, amit nem. Illetve gondolom neked is volt rajta alapból csomó google dolog, ezeket nem is lehet átrakni, meg törölni se (persze mindenre van mód...), azok foglalják a helyet főleg.

Ha szerencséd van, bővíthető a táblád, 4gb szerintem mindenhogy piszok kevés lesz amúgy is, vegyél bele kártyát. :)

2013. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaja, hát, nézd, arra gondolok, lehet h -a te szavaiddal élve- "google-os dolgok" tesznek ki legalább fél gigát (1GB-t nem hinném), végül is, ha mindent, DE TÉNYLEG MINDENT összeadogatok, akkor kijön a 3.8 GiB (GIBI BYTE), tehát megvan, hogyan csalnak hatásvadász mértékű számot, vásárlási kedvcsinálóul:


Először is a GiB, azaz GibiByte a valódi mértékegység, ami 1024-gyel számol. Ennél fogva

4 GB = kb 3.8 GiB, tehát a 4 az valójában csak 3.8 .


Amire rájöttem tehát, időközben:


Szerintem beleszámolja a gyártó a fél GB RAM-ot is, ez ugyebár nem tárhely, hanem futtatásra van.

1.8 GiB -nyi NAND flash-re bármit írhatok.

További belső flash képez szinte teljesen 1 GiB -ot.


Adjuk össze:

0.5(RAM) + 1.8 + 1.0 = 3.3 GiB

És marad még fél GiB, ezek lehetnek a bizonyos Google-os beépített app-ok, gondolom.


Jól számoltam? Javítson ki valaki, ha tévedtem, és/vagy kihagytam volna valamit. Szeretném átlátni, hogyan hazudik 4-et a gyártó. :) Mert ez kb olyan, mint ha egy ruházati boltban csak pólót árulnának, "teljes kollekció" címmel. Ha kérdi a kedves vásárló, mitől teljes, mondhatná az eladó: "hát, kérem, kabát eleve van magán... cipő is.. bár póló is, de újat akar abból Ön, uram, ezért van itt.... hm... végül is így már teljesen fel van öltözve, még ha csak pólót vásárol is nálunk, tehát teljes kollekcióban távozik a kedves elégedett vevő"


:))

2013. dec. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!