Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Samgung (101cm) 3D full...

Egy Samgung (101cm) 3D full HD led tv-hez melyik a legjobb képernyőbe állítás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt élességre,kontraszt,háttérvilágítás, stb.

Illetve minden másra tapasztalat alapján,akár módok stb.



2013. dec. 15. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem használd a beállító ábrát hozzá.

Anélkül soha nem lesz igazán jó. Rajzoltam egyet még régebben. innen letöltheted: [link]


A képet töltsd le teljes felbontásban és konvertáld át olyan kép formátumra, amit az USB-ről lát a tv. pl JPG-re. Eredetileg én is jpg formátumban töltöttem fel de valaki kritikát gyakorolt, hogy veszteségmentes formátumban töltsem fel. Ez részben jogos is lenne de a tv-k nagyobb részben tudják olvasni a JPG-t. Na mindegy, most lehet konvertálgatni a formátumát ha valaki használni akarja.



Az árnyalat beállító ábra Full HD felbontásban készült.

A legfehérebb mező azonos a teljesen fehér mezővel és a legsötétebb pedig feketével. A többinek is mind el kell különülnie a képernyőn egymástól. A legsötétebbnek mindenképp feketének kell lennie és a legvilágosabbnak pedig fehérnek.


Legelőször kapcsolj ki mindent ami a beállításokat automatikussá teszi, pl a dinamikus kontrasztot és a fekete szint beállítást. A nézetet (vagy megjelenítést) állítsd "natív"-ra. Így már engedelmeskedni fog neked a készülék mert minden durva beavatkozást kiiktattál elvileg.



A háttér világítást ahhoz érdemes beállítani, hogy milyen világos környezetben akarod használni. Az utólag is módosítható a többire való hatása nélkül. Szerintem a beállítás idejére érdemes felhúzni.



A fényerőt és a kontrasztot próbálgatni kell.

Leírom a logikáját, hogyan.


Töltsd fel a beállító ábrát egy USB meghajtóra és konvertáld a kép fájlt a tv által felismerhető formátumra.



Indulásképp érdemes a fényerő és a kontrasztot felhúzni teljesen. Aztán a fényerőt addig vedd lejjebb egy képnél, hogy a képen látható fekete rész már tényleg annak is látsszon, de a többi már láthatóan elkülönüljön.


Amikor a feketét teljesen jónak látod, akkor lehet, hogy a fehér mezők közül több is már teljesen kifehéredik.


Következő lépésben lejjebb kell venni kicsivel (akár nagyobb lépéssekkel) a kontrasztot és megint felülről elindulva csökkenteni kell a fényerőt több hasonló lépés-pár sorban, (kontraszt kicsivel lejjebb és a fényerőt addig amíg a fekete mező elkülönülni látszik), ameddig még több világos mezőn látszik kifehéredve az árnyalat.


Ezt addig kell ismételgetni, a kontrasztot addig kell néhány lépésenként lejjebb vinni amíg az összes árnyalat nem látszik megkülönböztethetően a többitől. Amikor már majdnem jó, akkor már lépésenként érdemes tovább menni.


Ha már minden árnylat elkülönül, akkor csinálj egy próbát. Vidd feljebb a kontrasztot egy értékkel és keresd meg azt a fényerő állást, ahol még minden elkülönül. Ha nem találsz ilyent, akkor állítsd vissza a kontrasztot az előző, egyel kisebb értékre és akkor van a helyén. A fényerővel együtt.


Még megjegyzem, ha a kontrasztot túlságosan kicsire állítod, akkor erőtlenné válik a kép és a lépcsők ugyan mind látszanak de a kép gyengébb erőtlenebb lesz. Ezért nagyon pontosan meg kell keresni azt a pontot, ahol már minden elkülönül és nem szabad tovább, lejjebb menni a kontraszttal.

Ez minden tv-nél kicsit máshova esik, akár még egy típuson belül is.


A szín telítettséget be lehet állítani ízlés szerint, de ne legyen túl harsány sem. Ha bár mindenkinek úgy érdemes, ahogy szépnek és nem túlzottnak látja.



Azt szoktam mondani a műszerrel bér-kalibrálóknak, a fórumokon vannak ilyenek is, hogy mivel ez nem etalon mérő eszköznek készül és csak nézésre lesz, így megfelelő ez a módszer.


Egyébként mindig mondják, hogy az nem tökéletes és szemre nem lehet beállítani. Tökéletes értékeket csak az ő tízezer forintos munkájukkal lehet etalon minőségű kalibrációt elérni. "Nem baj nem kell etalon, ez csak nézésre lesz", szoktam mondani. :)


Egy milliós árú műszerrel nyilván úgy be lehet állítani, ahol a szemed már rég nem veszi észre a különbséget, de azt meg minek? Végül is csak nézésre lesz!



Még arra is alkalmas az ábra, hogy a színek együtt futását egy emberi szinten be tudjunk szemre "kalibrálni". Erre valók az alján az egymás alatt és egymással szemben álló szürke mezők.


Ehhez azért azt mindenképp hozzá tenném, hogy ahhoz csak akkor szabad hozzá nyúlni ha valaki tudja, érzi a lényegét és tényleg tudja, hogy milyen változást várhat tőle. Különben nagyon csúnyán szét lehet vele állítani a színeket. Igaz, a tv-knél többnyire van "gyári helyzet" gomb, amivel mindent eredetire lehet állítani, hogy azután elölről kezdjük de már figyelmesebben.


Ennek a szín együtt futásnak a lényege, hogy a színek erősítésének a linearitása nem feltétlenül azonos minden színnél. Ezért színenként lehet erősítést és külön szintet is állítani. Vagyis ha a piros fényereje más linearitással emelkedik mint a zöldé, akkor a sötétebb részeken a szürke más szín árnyalatú lesz mint a világosabbnál. ehhez jobb nem hozzá nyúlni, de a lehetőség adott és beállítható ha van elég türelem és kitartás és bátorság hozzá. De először mindenképp érdemes azt megnézni ami hozzá nyúlás nélkül is látszik, hogy a szürke skálán az egymás alatti mezők színe nem tér-e el egymástól árnyalatában.


Jó munkát hozzá!

2013. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia a képet fel tudnád ujra tölteni?
2017. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!