2/5 anonim válasza:
A Yamaha Clavinova zongorák közül a felsőbb kategóriásokat.
Lineárisan súlyozott billentyűzet (mély hangoknál érezhetően nagyobb tömeget mozgat a kalapácsmechanika, mint egy igazai zongorán, olyan érzés). Élethűen szimulálja a zengető pedált, nem csak egy kis delay-t ad rá. A legfontosabb: a húrok rezonanciáját is utánozza, ezt eddig egyetlen más digitális hangszernél nem tapasztaltam. Például némán lenyomsz egy egyvonalas G-t. Nyomva tartod, és staccato megütsz egy egyvonalas C-t, majd egy kis C-t, nagy C-t. Mindhárom leütött billentyű hangjára más hangszínnel fog rezonálni a nyomva tartott G, mintha igazi húr lenne. Ettől lesz nem csak megszólalásig, hanem megszólalás után is élethű zongorahangja. Egyetlen szépséghibája az ára:
3/5 anonim válasza:
Le vagyok nyűgözve. Ez még nekem is új, eddig azt hittem, hogy pl egy 680+ ezres Roland RG 700DX a felsőkategóriát képviseli. Ezek szerint tévedtem.
4/5 A kérdező kommentje:
Maximum 70.000 Ft-ig kéne, ebben az árkategóriában szerintetek melyik a legjobb digitális zongora?
2013. dec. 3. 11:41
5/5 anonim válasza:
Annyiért nincs semmilyen digitális zongora, csak gagyi szintetizátorok, a digitális zongorák 120 fölött kezdődnek. Akkor már jobban jársz, ha veszel egy súlyozott billentyűs, igényes 88 billentyűs midi billentyűzetet (55 ezer körül van), meg egy jobb hangkártyát hozzá (30-40 ezer), és zenélsz a számítógépen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!