Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent az a tévécsatorna...

Mit jelent az a tévécsatorna beállításnál, hogy nincs CI modul?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A ci modul az amibe a szolgáltató kártyáját rakod.
2013. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,ha értetlenkedek,de csaj vagyok és nem értek az ilyenhez :) Eddig egy elég régi Orion tévém volt és simán be lehetett állítani rajta a csatornákat semmi gond nem volt vele,a mai napon vettem egy sencor led tévét és bizonyos csatornáknál ezt írja ki. Akkor,most ez pontosan mit jelent? Kell vennem hozzá valamit külön vaagy hogy lehetne beállítani az összes csatornát? Köszi a választ
2013. nov. 29. 20:34
 3/12 anonim ***** válasza:
MinDig TV-nél vannak ingyenesen fogható csatornák, illetve olyanok is, amelyeket csak előfizetés után tud dekódolni a TV-d, ez utóbbihoz kell a CI modul. Ilyen (nem ingyenes) csatorna például az AXN, NatGeo, Viasat... Ezekhez elő kell fizetni.
2013. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ezekre a csatornákra (Viasat9, Viasat6, Cool stb) elő van fizetve csak annyi hogy vettem egy új tévét. Magyarul most ehhez az új tévémhez kell venni valami külön tartozékot az invitelnél (ez a szolgáltatónk),hogy bejöjjenek ezek az adások is?Eddig egy elég régi tévém volt és semmi ilyen gond nem volt vele,csak simán rákerestünk az adókra és rögzítettük.
2013. nov. 29. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, tekintsd tárgytalannak a #3-as hozzászólásom, nem tudom, miért feltételeztem, hogy MinDig TV-ről van szó.

Régi TV-nél nem egy Set-top Box-ba ment a kábel? Feltételezem igen, azzal összekötve itt is menne. Illetve, ha vesztek egy ilyet: [link] , akkor ezzel az előfizetői kártyát közvetlenül a TV-be tudod helyezni.

2013. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg olyan volt a régi tévém. És egy ilyen set top boxot az új vékony tévébe is lehet venni vagy alapból van az újabba is? Vagy ehhez csak kimondottan az a CA modul a jó? Mennyibe kerül egy ilyen modul? Köszi
2013. nov. 29. 21:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Set-top box egy kis dobozka, szolgáltató függő, de általában akkora, mint egy DVD lejátszó. Magyarul tudnál róla, ha lett volna:) Jól értem, hogy eddig a kábel közvetlenül ment az Orion TV-dbe, és mindent tudtál fogni? Ebben az esetben viszont mostaninak is mennie kéne, nem tudom, mi lehet a baj.
2013. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek az ilyen műszaki dolgokhoz,de ha akkora mint egy dvd akkor tuti nem volt ilyenem...azt hittem ez bele van építve a tévébe vagy ilyesmi :) bocsi :) De igen ahogy írtad,egyszerűen csak be van dugva hátul a csatlakozóba és ennyi,fog mindent amire elő van fizetve. És ennél a sencornál meg ilyen hibákat ír ki.Az m1,m2,duna,duna world stb adásokat beadja viszont még egy alap rtl klubot és tv2-t sem jelenít meg :( nem értem mi lehet a baj. Ezek szerint mindenképp akkor szükséges venni egy ilyen CA modult? Ez mennyibe kerül? És akkor külön kell hozzá még a szolgáltatótól egy ilyen kis kártya is hozzá amit bele tudok helyezni? mert sztem nekünk eddig nem volt ilyen...
2013. nov. 29. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Inkább nem találgatnék többet, szemlátomást Invitel máshogy működik, mint amivel eddig dolgom volt. Esetleg az még megérhet egy próbát, hogy TV-den analóg csatornát próbálsz keresni (ha régi az Orionod, csak ilyet talált, ehhez meg ritkán kell dekóder/CA/akármi).

De talán a legegyszerűbb, ha felhívod az Invitel ügyfélszolgálatát, és elmondod nekik a problémádat. Ők biztosan tudni fogják, mi lehet valóban a probléma forrása.

2013. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben,szerintem így lesz. Köszönöm szépen a segítséget :)
2013. nov. 29. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!