Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hog működik a PlayStation...

Hog működik a PlayStation Portable?

Figyelt kérdés
lehet rá játékokat másolni?mien cd kell bele?mien árba vannak az eredeti játékok?
2009. nov. 20. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Eredeti drága de kiflesseled és mehetnek a memkarira ingyen a játékok.Nekem is van :-P
2009. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Playstation Portable a Sony Computer Entertainment hordozható kiskonzolja, a rövidebb neve: PSP. Mint ahogyan írtam, legfőbb tulajdonsága az, hogy bárhova elviheted, játszhatsz, zenét hallgathatsz, filmet nézhetsz, képeket nézhetsz, internetezhetsz rajta(ha van a közelben wifi, mert az szükséges hozzá).

A PSP-re több ezer játék van különböző korosztályok számára, mindenki megtalálja a neki megfelelőt(én pl. megtaláltam). A játékokat a(z) Universal Media Disc, rövidebb nevén UMD lemezről olvassa be. Ez kb. akkora, mint egy kisméretű DVD, precízen levédve, hogy ne karcolódjon össze. Sajnos egy-két jó játék ára a készülékre meghaladja a 10 ezer Ft-ot, így más megoldás is van:

1. természetesen eredetiben, de használtan vesszük meg

2. feltörjük a gépünket és úgy játszunk rajta.

A feltörés a következőképpen működik:

A PSP FW-jét visszabutítják egy régebbi típusúra(mondjuk neked most 5.00 van a PSP-den, akkor visszabutítják 4.00-ra). Ezzel fel tudnak rakni egy ugyanolyan frissességű FW-t(előző példánál maradva mondjuk itt akkor az 5.00-t), de ez már egy kicsit átalakított FW. Innen is kapta a nevét, CFW(Custom Firmware). Ennek a CFW-nek a következő a lényege: A Sony eredetileg, mikor kiadta az első típusú PSP-t(azóta már van jó pár típus, 2000, 3000, 1000 és Go! nevű típusok), azon 1.00-ás eredeti FW volt, ami megengedte, hogy memóriakártyáról futtassunk rajta játékokat. Ezt észrevette és egy kódcsomaggal letiltotta ezt a funkciót az utána következő Fw-kben. Értelemszerűen ez a CFW ezt a kódcsomagot tiltja le és így futtathatok memóriakártyáról is a játékok.

Előnyei: gyorsabban betölt a játék, nem kell a lemezzel szórakoznod, nem kell 5-10ezreket kiadni egy játékért, csak egy letöltés+ egy másolás kell a memóriakártyára és játszhatsz.

Hátrányai: A PSP internetes szolgáltatása, az ún. PSN(Playstation Network) elvész. Szerintem ez nem olyan súlyos veszteség, mivel a PSP-n lévő PSN-en inkább csak demóletöltéseket tehetsz meg, témákat tölthetsz le stb. A PS3-on lévő PSN értékesebb.


Lehet, hogy egy kicsit nehezen érthető, de remélem azért választ kaptál a kérdésedre. További információkat a készülékről a [link] oldalon találsz!

2009. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és hol csppelik ki?
2009. nov. 21. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak keresned kell 1 szakembert, megbeszélni vele és kész. Itt biztosan találsz: www.psphungary.hu
2009. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!