Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi, + mélynyomó hangkésl...

Skylord kérdése:

Házimozi, + mélynyomó hangkésleltetése?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy hogyan tudnám megoldani hogy a Samsung HT-Z210 -es házimozim mellé, alkalmazzak (azonos időben)egy plusz mélynyomót, saját erősítővel?? Ezt a formációt kipróbáltam, működik, csak a mély hangok a plusz erősítőből késnek pár ms-ot, és hát ez elég zavaró.. Kérlek segítsetek megoldani valamilyen formában... Esetleg létezik valami késleltető szerkezet, vagy hasonló megoldás ?? Minden ötlet érdekelne..
2013. nov. 11. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
De ha késik akkor miért akarod késleltetni? Aktív mélynyomóval próbáltad?Mert úgy valószínű hogy megfelelő volna.
2013. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg fázistolás? Mondjuk 270 fokos?

De ha nem tudod megoldani, próbáld meg a 180 fokos fázistolást. Megcseréled a hangszórón vagy az erősítő bemenetén a polaritást.

2013. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, nézőpont kérdése hogy késleltetem, vagy "siettetem" a hangot.. Akkor úgy fejezem ki magam hogy a plusz erősítőt hogy lehetne hozzá igazítani a házimozihoz, hogy azonos időben történjen minden? A fázisfordításos dolgot kipróbáltam, de de nem lett jó sajnos. ÉS akkor mi történne, ha már az erősíttet, ami a mély tartomály felé megy, azt a jelet, juttatnám az erősítőbe?? (amugy egy Crest Cpx 600) ról lenne szó .
2013. nov. 11. 17:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és az aktív mélynyomós dolog ugyan ez amit én kérdezek, csak ott a hangfalban van az erősítő.. Szóval ugyan ott tartunk :(
2013. nov. 11. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyt nem csinálhatsz egy erősítővel, hogy magas szintű jelet kötsz az alacsony szintű bemenetére.

Aktív házimozi subládákon szokott lenni magas szintű bemenet, ami azt jelenti, egy erősítő több 10, több 100 wattos kimenetéről leakaszt akkora teljesítményt, ami megfelel az alacsony szintű jelnek (pár100 mili watt), majd azt a saját erősítőjével újra felerősíti.

2013. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De PA végfokokban nem szokott ilyen bemenet lenni.
2013. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!