Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Av erősitőt vennék 60ezerig...

Av erősitőt vennék 60ezerig újat vagy használtat? A márkák ami szóba jönnek. Pioneer, Denon, Onkyio, Yamaha, Harman/ Kardon

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne érdemes venni újat ami belépő kategóriás vagy régebbi komolyabbat?Hangra van különbség a régi és az új között vagy csak több a szolgáltatás az új javára értemén usb,hdmi,stb?
2013. nov. 4. 07:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen használtat.

Egy 2013-mas kiadású, 50-60 eft-os, és egy 100-120 eft-os gép között is van hangzás beli különbség. De jól kapizsgálod, közel nem annyi, mint amennyit ráfizetsz. Inkább a plusz szolgáltatásokat fizeted meg. A lényeges hangzásbeli differenciát, fentebb, 150-200 ezres gépeknél veszed észre, bár van aki még ott sem.


Ha nem fontos a HDMI bemenet, DTS-HD, Master audio, stb formátumok dekódolása, és egyéb csilivili funkciók, netán analóg jellel hajtod meg a gépet (egy jó hangkártya, DVD játékos, stb... elvégzi a digitális-analóg dekódolást), akkor gyakorlatilag semmit sem használsz az erősítő végfokozatain kívül, amiért többet fizetsz.

Ezért én mindenképp valami régebbi, 2008-2010-es, még nem HDMI-s, vagy akár 90-es évek végéről, 2000-es évek elejéről csak dolby digital dekóderes erősítőt vennék.

Ha fontos a HDMI, formátumok, stb... akkor sem vennék újat ennyi pénzért.


Pár éve volt egy Onkyo Integra TX-DS838 házimozi erőstőm, csak dd-t tudott dekódolni, de nem érdekelt, mert külső hangkártyával végeztettem el a dekódolást. 2000-es évek elején ment 600-650 eft között. Amint elkezdtem használni, meg is értetem miért. De piszok jól szólt ba_ameg, nagyon komoly nagyvas volt... Azóta is visszasírom. Csak tönkrement benne a koppanás gátló áramkör, így eladtam bagóért... Ma egy erősítő, ami hasonló minőséget produkál, 7 számjegyű. Persze az tele van pakolva mindenféle mai igényeket kielégítő plusz szolgáltatással, nem csak egy nagyon jó minőségű végfokozattal.

2013. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is inkább a használt felé hajlok!Hdmi,meg ilyesmik nem érdekelnek!
2013. nov. 4. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!