Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy antenna közösítő,...

Van egy antenna közösítő, szűrő a padláson erre hogyan lehet plusz antennát kötni?

Figyelt kérdés

4 db bemenet van egy kimenet. VHF (6-12 csat.), Rádió URH (1-5 csat), és 2db 21-60 bemenetek.

Sajnos egyedül a rádió bemenet a szabad, de nekem kellene még egy UHF csatinak hely, arra gondoltam hogy a kettőből az egyiken belekötöm a másik antennám tehát egy rögzítésen kettő kábel lenne. kérdés ezt így lehet-e a kép továbbra is bejön-e plusz nem lesz-e baja a közösítőnek vagy az antennának. Vagy esetleg más megoldás kellene? Így néz ki a cucc: [link]


Másik város helyi tv-t szeretném fogni most csak hang van rajta, kép ritkán és akad.


Vagy gondoltam hogy egy ilyen erősítőt kötök be. [link] de nem tudom hogy ez jó-e minden antennához, mert elrontani se akarom (3 db antenna van fent elég régiek korábban nem volt rajta semmilyen erősítő)



2013. okt. 11. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Impedanciaillesztés, zavarszűrés, megfelelő sáváteresztés miatt szerintem úgy jársz a legjobban, ha veszel mégegy közösítőt, és azt rákötöd a meglévőre.
2013. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az egyik UHF bemenetre csatlakozol egy hasonló közösítővel


[link]

(UHF - UHF közösítők között keresd)

vagy ha van elektronikai műszerész ismerősöd, áthangoltathatod a VHF (6-12 csatornát) UHF-re, mivel erre már úgy sincs szükség, a digitális adásokat az UHF sávban továbbítják a műsorszóró adók. (ez lenne a jobb megoldás, a kevesebb jelveszteség miatt.)

2013. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ, és az erősítős megoldás esetleg?
2013. okt. 14. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

egy ilyen: [link] vagy [link]

ill. hasonló erősítő közbeiktatása az antenna közösítő kimenete és a TV vevő közé.

ez utóbbi csak akkor jöhet számításba, ha a padlástérben rendelkezésre áll, egy 230 V~ dugaljzat.

2013. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Rokonomnak van felesleges erősítője de ez a fajta, mert mondtam neki hogy erősítő kéne, de ez csak erősítős modulos antennához jó, ha jól tudom?

[link]

2013. okt. 18. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:

ez egy un. fejerősítős antenna tápfeladó egysége.

(100 mA. terhelhetőségű)

[link]

2013. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!, jelenleg nincs több kérdésem :)
2013. okt. 21. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!