Osynho kérdése:

Erősítő hiba, mi az oka?

Figyelt kérdés
Adott egy Denon 2106 + Mission m34i. PC-hez optikai kábellel csatlakozik. Pár napja elkezdett erőtlenül szólni, tompa a hangja és mintha egy csőből jönne az egész. Próbáltam direct és pure direct módban is, tehát nem valami hangzás effekt szól bele. Ez a hiba mire utal? Én először kondira gyanakszom. Egyéb ötlet?

2013. okt. 8. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Más bemeneten, analóg jellel hajtva is ugyan ezt produkálja?
2013. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy analóg jellel jó. Tehát az erősítő része nem romlott el. A kérdés már csak az, hogy a kábel, a hangkártya, vagy a d/a konverter rész-e a bűnös. Betettem egy hangkártyát, de nem tudok digit jelet kicsikarni belőle, pedig azzal okosabb lennék (koax kábel).
2013. okt. 20. 22:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem nem lehet gond a digitális jellel, mert 1-esek és 0-ák sorozata, de mégsem ilyen egyszerű az élet. :)
2013. okt. 20. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor DAC, vagy processzor gyanús. Viszont az is elég valószínű, egész egyszerűen kontakt hiba, akár egy forrasztás rakoncátlankodik. :)
2013. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen. Ez ki is fog derülni, amint lesz más digitáis forrás, más kábellel. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!