Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kábel Tv koax kábeljét rádugom...

Kábel Tv koax kábeljét rádugom a tv-re, azonnal levágja az villanyórát! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Mi lehet a probléma?
2013. okt. 2. 12:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ugyanazon konnektorba dugva is levágja!
2013. okt. 3. 22:43
 12/15 anonim ***** válasza:

Már leírtam mi kell, leválasztó a bejövő koaxra.

DE tégy egy próbát: csak a koaxkábel testpontját érintsd hozzá a konnektor föld érintkezőjéhez. Ha levágja, akkor egyértelmű hogy ez a baj.

2013. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezért használok én is FÍ relét. A világ egyik legjobb találmánya.
2013. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 amperbubus válasza:

Tisztelt Fórumozók! Egy észrevétel: elsiklottatok amellett, hogy a másik két tv, ami gond nélkül üzemel, nem LCD. Vagyis képcsöves, amik kettős szigetelésűek, ezért nincs védőföldje a villásdugónak, ez egy lehetséges oka, hogy nem veri le a fí-relét.

Az alap problémára megoldásként pedig én is erősíteném, az említett eszközt, hogy földhurok-leválasztó kell, "ground isolator" . Épp ma oldott meg egy hasonló problémát egy ilyen. Itt a XX.kerületben egy antennás szakboltban 1200.Huf-ért mértek egy ilyet ;)

2013. nov. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Antennás kolléga, hagyd csak :D

Ügyfélekkel kapcsolatos tapasztalat az, hogy a logikus megoldást (amit elsőre kellett volna, és a szakember is javasolta) csak akkor választják, ha már minden mást kipróbáltak :D :D

2013. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!