Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudom házilag megosztani...

Hogy tudom házilag megosztani több készülékre az analóg kábeltévét?

Figyelt kérdés

Ma kötöttem kábeltévé szerződést és azt mondták, hogy nyugodtan kérjem csak 1 készülékre, mert otthon szétoszthatom magamnak és akkor nem jár plusz költséggel.

Konkrétan hogy kell ezt csinálni? Az is jó ha tudtok valami honlapot ahol ez le van írva, mert én nem találtam semmit.

Előre is köszi!


2009. nov. 2. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

A csatlakozó jelenlegi két (jel, föld) pontját lepárhuzamosítva tovább viszed egy másik TV-hez!


Ha gondolod küldök rajzot.

2009. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a helyzet hogy még nem látom magam előtt a dolgot, mert ma még csak a szerződés volt meg, majd később jönnek bekötni. De a rajzot megköszönném. (írok privátot)
2009. nov. 2. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad párhuzamosan kötni a két TV-t!

Nem akarok belemenni, hogy miért, ennek szakmai okai vannak, és bonyolult.

Vagy un. iránycsatolót használsz, vagy, ha megfelelő erősségű a bejövő jel, akkor, akár két, vagy háromfelé is oszthatod szétosztó segítségével.

Célszerűnek tartanám a szakiktól érdeklődni, akik bekötik.

2009. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy miért nem lehet ugyanazon jelet rávinni több készülékre.
2009. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Válasz az előttem szólónak:

Több okból is:


- A bejövő jel 75 Ohm-os koax. kábelen érkezik. A TV-k antennabemenete is ilyen impedanciájú. Ha két TV-t párhuzamosan kötsz, akkor azoknak a az impedanciája a felére csökken, azaz nem illeszkedik, tehát a bejövő jelet terheli.

- Másrészt, a két, vagy több TV-t galvanikusan kell csatolni, le kell választani, biztonsági megfontolások miatt is!

Nem akarom tovább ragozni!

Antennaboltokban kapni párszáz Ft.-ért szétosztót, hozzávaló "F" csatlakozóval, amit a koaxra kell szerelni, (ez nem bonyolult, még egy hozzá nem értőnek sem. Egy kis fém doboz, egy bemenettel, 2,3 vagy négy kimenettel) és az minimális, (kb. 3 dB-es) jelcsökkenés mellett szétosztja az antennajelet.

Vagy, ha sorba akarod kapcsolni a vevőket, akkor használhatsz un. iránycsatoló aljzatokat, akkor a bejövő kábel, szintén 75 Ohmot lát maga előtt, tehát az illesztés jó! (Itt kb. 10 dB a csillapítás)

Mindkét megoldásnak a feltétele, hogy megfelelő erősségű antennajel érkezzen a lakásba!

2009. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs:

Helyesen:.....vagy több TV-t galvanikusan el kell választani, biztonsági megfontolások miatt is!

2009. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek:

[link]

[link]

[link]

2009. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Kondenzátoros kicsatolással és egy sönt inpedanciával megoldható?
2009. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2009. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!