Miért romlik el folyton a gitárom?

Figyelt kérdés
Van egy Epiphone SG Special-öm ( [link] amit még februárban vettem és azóta egyszer tönkrement az egyik potméter (bár javítható volt) és most kontakthibás. Bedugom és borszasztóan recseg és néhe nem is szólal meg. Ezt kb mennyibe kerülne javíttatni? Egyébként ez szerintem nem normális hisz ez egy jó márka és erről a modellről csak jót hallottam. Cseréltessem ki garanciálisan? Vagy ez jellemző az Epiphonera? Szerintem nem!

2013. aug. 26. 23:40
 1/9 SimkoL ***** válasza:
Ha még garanciás akkor mindenképpen. Látom két év garancia van rá és ha már javítva a poti akkor kérd, hogy cseréljék ki.
2013. aug. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ilyen alsó kategóriás olcsó gitároknál gyakran fordul elő ilyen. Kontaktos potik, szarakodó kapcsolók. Viszont ne aggódj, ha csak a potit kell kicserélni, az filléres dolog!

Nem érdemes sztem garanciával pepecselni.

2013. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És egy ugyan ilyenre cseréljem vagy inkább egy ilyenre [link] Egyáltalán lehet e ráfizetéssel cserélni?
2013. aug. 27. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Már csak azért is mert ha garanciálisan beletesznek egy ugyanolyan 200 forintos gagyi potmétert, mint ami kb gyárilag is van benne.. :)

akkor nemvagy sokkal jobb helyzetben.

2013. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na várjál, te most akkor GITÁRT akarsz cserélni?

(egy hibás poti miatt?)

2013. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sajnos ez jellemző az Epiphoneokra kb. 130ezer forintig.Sokat romlott a gyártás minősége.(5db Epiphone gitárom volt az elmúlt 7 év alatt, úgyhogy tudom mit beszélek)Egyébként én ennyi pénzből használtan vennék gitárt, mert ez hársból van, ami az olcsóbb gitárokra jellemző, meg tényleg ez a legalja az sgrnek. Ha pl. SG-t akarsz, akkor tudom ajánlani a Vintage vs6ot használtan 50ért simán elviheted.
2013. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nehogy azt hidd, hogy majd beviszed, és adnak helyette egy másik gitárt :D


olcsó húsnak híg a leve. meg amúgy is, mindig elmondják, (elmondjuk itt is), hogy használt gitárt kell venni, nem boltival kinlódni, és jönnek a nagy hozzászólások, hogy de az új gitárra van garancia, meg az legalább új..hát, innen látszik, hogy mit ér vele az ember.


ha recseg, és ki kell cserélni vagy a jack aljazatot, vagy a potmétert, az nem egy túl nagy költség

2013. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden ismerősömnek ilyen árkategóriájú gitárja van és azokkal sosincs baj ezt meg már másodszorra viszem szervizbe ezért gondolom hogy ez nem normális. Használtan nem szívesen veszek gitárt mert ha pl a poti megy tönkre az 500-5000 Ft javítani de ha a hangszedő megy tönkre akkor megszívtam és nincs mit csinálni.
2013. aug. 27. 17:36
 9/9 anonim válasza:

Nyugodj meg, a hangszedő nem fog tönkre menni. ;)

Egyébként ha a hangszerdiszkontnál vetted a gitárt, akkor könyöröghetsz egy kicsit nekik, hátha kicserélik. Én vettem tőlük egy Epiphone wildkatet 2 éve. Szállítás közbe megsérült, másnap hozták a másikat, aminek 2hónap múlva eltörött egy csavarja a bigsbyben. Úgy volt, hogy javítják, de valahogy kikönyörögtem, hogy cseréljék ki, mert rá is fizetek. Hivatkozz arra, hogy ez már a második javítás lesz. Egyébként szégyen, hogy hova süllyed az Epiphone... Egyrészt rengeteget romlott a gyártás minősége mióta Kínában gyártanak. Másrészt sokat hamisítanak, és az a durva, hogy ezek a hamisítványok néha már jobb minőségűek, mint az eredeti! :( Tehát erre is ki kellene valamit találniuk...

2013. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!