Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki segítene nekem, és pár...

Valaki segítene nekem, és pár mondatot írna a hordozható televíziókról, és a magyarországi adókról?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy most mondták, hogy megszűnt ugye a földi sugárzás vagy mit mondanak, és digitális átalakító kell.


De ha én veszek például egy ilyen TV-t: ( [link] ), akkor ezzel, foghatok bármi adást, m1 stb alap adásokat, ha nincs előfizetésem?


Vagy ehhez mi kell?



2013. aug. 24. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben csak analóg tuner van. Ha digitális földi adást akarsz nézni, akkor DVB-T MPEG4 tuneres készüléket kell venned. Ha a fenti tévét akarod használni, kell hozzá set-top-box.
2013. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Közben találtam egy MPEG4 tuneres kicsi tévét, ezzel lehet nézni a földi digitális műsorokat:

[link]

2013. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. És ha ezt a TV-t megveszem, akkor minden nélkül jön az adás? Egy antennát kiteszek, vagy kihúzom, és már jönnek az alap csatornák?


Ha pedig egy én általam linkelt tv-re szeretném ezt akkor kell a box. És az hogyan működne? Azaz beledugom a tv-t a boxba, a boxba meg van erre a célra antenna, különleges box kell-e esetleg ha így szeretném használni?


És még annyit had kérdezzek, hogy milyen kulcsszavára találtad meg ezt a tv-t?:) Azaz, hogy kell keresnem a neten, ha olyan tv-t akarok ami így box nélkül működik mint mait mutattál.

2013. aug. 24. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a "DVB-T Mpeg4 (AVC/H.264) tuner" azaz, DVB-T tunert írjam be?
2013. aug. 24. 20:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de olvastam a MindigTV-s oldalon, (mert azt láttam, hogy ott olcsón van esetleg előfizetés is, de nem valami olcsó:D) de a weblapjukon van olyan is, hogy ingyenes rtl, tv2, m1 meg ilyenek. Az mi? Meg kell rendelni ezt? De ezek amugy is elvileg maguktól jönnek nem?
2013. aug. 24. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan így kerestem:

[link]

A készülékek leírásánál a DVB-T és az MPEG4 kulcsszavakat kell keresni. Sok helyen oda is írják, hogy "Az eszköz alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére."


Az ingyenes adókat nem kell megrendelni, csak kell egy megfelelő vevőkészülék és egy antenna. A csatornákat le kell kerestetni és már nézhetők is. Van olyan hely az országban, ahol elég a szobaantenna, de vannak rosszabb lefedettségű helyek, ahol nagyobb nyereségű tetőantennát kell szerelni.

Az ingyenes adók: M1, M2, Duna, Duna World, TV2, RTL Klub, Euronews.


Olyan tévé esetében, amelyikben nincs MPEG4 tuner, set-top-boxszal oldható meg a digitális vétel. A boxra kell csatlakoztatni az antennát, majd a boxot kell összekötni a tévével valamilyen videókábellel, attól függően, milyen bemenet van a tévén. Pl. SCART, HDMI, RCA vagy RF.


Mindig TV vevők (set-top-boxok):

[link]

2013. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát akkor, ha egy ilyen DVB-T hordozható TV-t veszek, akkor azt csak úgy, rögtön tudom használni magában, például egy tetőtéri lakásban városban, tökéletesen kellene jönnie a jelnek nem?
2013. aug. 27. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

"egy tetőtéri lakásban városban, tökéletesen kellene jönnie a jelnek nem?"


Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A magyar DVB-T rendszert alapvetően tetőantennás vételre tervezték, ennek ellenére vannak nagyon jó lefedettségű helyek, ahol egy darab dróttal bejönnek a műsorok, viszont a legtöbb helyen szükség van minimum egy kültéri antennára, hogy legyen stabil vétel.

2013. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!