Van köztetek tv szerelő? Távirányító problémám van!

Figyelt kérdés
Technika LCD22-242 tv-dvd kombó tv nem reagál a távirányítóra. Elemcserén túl vagyok, az sem segített. Vettem egy univerzális távirányítót (skymaster 8in1 2422) de nem tudom összehangolni azt sem a tv-vel (automata keresést is próbáltam). Nemrég volt szervízben, kitisztították a dvd részt, előtte működött rendesen. Nyaralunk, elhoztuk magunkkal és a gyerekek sírnak hogy nem tudnak mesét nézni, jön a rossz idő és nagyon kellene hogy működjön! Az oldalán vannak gombok de csak olyan dvd-t tudunk elindítani ami gyárilag Magyar nyelven áll mert a menüben léptetni szintén nem tudunk, ilyen eredeti lemezünk viszont csak pár db van itt. Szervizbe visszavinni csak 1 hét múlva tudjuk a távolság miatt. Már nem emlékszem hogy jó e így de semmi nem világít a tv-n ha ez számít.

2013. aug. 18. 08:26
 1/5 pinkpancser ***** válasza:
TV oldalán nincsenek gombok amivel használhatod?
2013. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy meg kéne határozni, mivel van a baj. A távval, vagy a tv-vel. Gondolom kamerás mobil, vagy fotómasina van nálad. Na azzal kell nézni a távirányító elejét, miközben nyomod a gombokat. Ha nem villog, a távval van a baj.
2013. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A távirányító villog a mobil kameráján keresztül!

Amíg nem volt szervízben addig működött a távirányító is :( nem lehet hogy pld szervíz módban van a tv?


A tv oldalán vannak gombok de sajnos azzal csak be/kikapcsolni tudok, kivenni a dvd-t, lejátszani, hangot állítani és belépni a tv beállítós menübe de ott nem látok semmi érdekeset az általános beállításokon felül vagyis van egy olyasmi hogy gyári visszaállítás de ott 4jegyű kódot kér de táv.nélkül oda se tudok mit beírni.


Sajnos az oldalkapcsolókkal csak lejátszó gomb van, bármit nyomok a Dvd menüjében semmit nem tudok választani csak amin eredetileg áll


A fura az hogy semmi nem világít elöl a tv-n se be se kikapcsolt állapotban. Mintha régebben világított volna de ebben sem vagyok biztos...

2013. aug. 18. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a távirányítót minél közelebb használni a tv vevőjéhez, hátha működik. Az is előfordulhat, hogy az egész előlapi panel nem kap áramot, mert pl elfelejtették csatlakoztatni. Általában ezen van a led, és az infravevő. Vagy az egész panel nincs a helyén. Vagy csak a vevő nincs a helyén. Ilyen baki becsúszhat sajnos.
2013. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, holnap megpróbálom egész közelről hátha...


Ha nem megy akkor majd visszaviszem a szervízbe ha letelt a nyaralás csak a gyerekeket sajnálom, főleg ha kiderül hogy a szervíz hibázott és miattuk nem tudnak mesét nézni.


Azért elég bosszantó hogy az oldalgombokkal nem elérhető egy csomó funkció... ha a menüben legalább lehetne léptetni hogy nyelvet tudjunk választani nem is lenne semmi bajom

2013. aug. 18. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!