Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az mitől lehet, hogy gitár...

Racz Mario kérdése:

Az mitől lehet, hogy gitár hangolásnál bárhol fogok le bármit mindig G hangot mutat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Bizonyára a kábellel van a baj, mert másnál megy, de már probáltam a kábél mindkét végét kicsrélni(levágtam és rákötöttem egy másik ugyanolyan véget), de ugyanaz. A kábel egyik vége 7, a másik 3.5 mm-es jack dugo.(régebben működött)

2013. aug. 10. 17:55
 1/7 kojee ***** válasza:
Jack átalakítót használsz-e? A kábel biztos, hogy nincs megtörve a 2 dugó között? A gitár ad-e jelet? A hangolóban az elem jó?
2013. aug. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem átalakitot használok, hanem házilag gyártott(:D) kábelt egyik vége 7, másik 3,5 mm.

Kábel nem tudom meg van-e törve, ahhoz ki kell probálnom másnál.

gitár ad jelet, mert azt probáltam havernál és megy

hangolom meg nincs, hanem PC-n hangolok

2013. aug. 12. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami brutál földhurok miatt is, ami elnyomja a gitár jelét...
2013. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az mit jelent ?
2013. aug. 12. 15:21
 5/7 kojee ***** válasza:

"A földhurok nevű jelenség olyan rendszerekben alakulhat ki, amelyekben legalább két készülék rendelkezik védő földeléssel. Ilyenkor néha meglehetősen magas feszültség különbség mérhető a földek között."( [link]

A kábelt meg tudod nézni, úgy is, ha csak az erősítőbe van dugva, és a másik oldalát megfogod a jelnél, ekkor elkezd búgni, akkor ad jelet. Ha a gitár jó, és a kábel is, akkor lehet a számítógépedben lesz a probléma. Megnézném, hogy a bemeneteli jelet egyáltalán fogadja-e a gép, illetve a hangolóprogram beállításaiban sem történt változás, és az is fogadja-e a beérkező jeleket

2013. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát a jel az végig megy mindenhol, mert ahogy irtam érzékeli, de mindig csak egy hangot... de szerintem a PC-nél lesz a hiba, mert erősitőben meg rendesen szolt
2013. aug. 12. 23:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak én igy, laptopon használtam az effektezést, stb..szoval nem gitár erősitőn
2013. aug. 12. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!