Osztálybuli hangtechnika? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Osztálybulit szeretnék hangosítani, és ehhez kérem a tanácsotokat. A terem kicsit több mint 50 négyzetméter, és a hangfalaim jól lefedik,ezzel most nem kell foglalkozni. Láttam a neten egy Behringer Eurorack UB802-t: [link] Gondoltam ezt megveszem, (nem csak erre az alkalomra persze) mert ezt találtam a legolcsóbbnak ebben a kategóriában, és bár egy 502 is elég lenne, azt is ennyiért láttam, tehát ez jobban megéri. Gondolom szükséges még egy kisebb lámpa, hogy lássam a keverőpultot, majd veszek azt is. A kábelezéssel sem lesz gond, az is meglesz potom pénzből. Akérdés az, hogy mi kellhet még, illetve van-e jobb összeállítás. A válaszokat előre is köszönom.



2013. aug. 10. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hali! Jol megszerveztetek a bulit. Szerintem Masra nem lesz szuksegetek. Jo bulizast :)
2013. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek nem rossz, egy mikrofonra még szükséged lehet.

A világítást a pult körül mi anno egy 120cm-es zöld neonnal oldottuk meg. Ötletnek még : strobi, füstgép, fényeffekt.

2013. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogunk bérelni egy hazert [link] és egy mikrofont [link] valamint egy fényeffektet [link] . Ezeket közös pénzből (mindenki ad 4-500 forintot, ezt majd még kiszámolom) béreljük. Lámpához csak sétáljak be a legközelebbi boltba, ugye?
2013. aug. 10. 16:01
 4/5 anonim válasza:

Hello!

A leírás alapján nem lesz baj. A Hazer-hez azért folyadékot ne felejtsetek venni! :) A fénynek kell valami, ahova felrakod, nem vakítja a népet, és terít eléggé. Ez nagyon függ a helytől, ahol lesztek, fel tudjátok-e valahova függeszteni, vagy kell hozzá állvány is.

Ezeknek a cuccoknak a kábele rendszerint rövidke, hosszabbító/elosztó legyen nálatok elég! Ezeket csak bedugod és mennek, szóval érdemes úgy elhelyezni, hogy hozzáférj a csatlakozásához, és lehetőleg kontroll alatt tudd tartani.

A linkelt keverő alapvetően zenekari (lásd a nagy jack dogók sora), de a célnak megfelel. A zene 1db számítógépről fog menni? Mert akkor 1db RCA csatlakozót fogsz használni, +miki. Ha egy átlagos laptop, akkor még mikrofon bemenete is van, egy tisztességes szoftver esetén a keverő felesleges. Ha még több zajforrásod van, vagy CD/egyéb, akkor kell feltétlen a keverő. A jelszintekre figyelj, ezen a keverőn rendszerint mono phono/mic bemenetből van sok, line kevesebb!

Pult világításnak mi anno sima villanykörtéből szereztünk színre festettet, piros van párszáz forintért, de van más szín is. Tungsram márkaboltban vagy nagyobb lámpás üzletben lesznek ilyenek. Ha laptop van, akkor meg lehet venni kis USB-s billentyűzetvilágító lámpácskát, az is profi, egy ezresért megvan.

2013. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fenébe! Eladták a keverőt! Akkor talán marad az 502, de talán bőkezűbb az osztály, mint gondolom... Nagyon jó lenne...
2013. aug. 11. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!