Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A fülgallgató (agybadugós és...

A fülgallgató (agybadugós és hagyományos is) mennyire káros a fülre? Egy felhallgató mennyivel jobb?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A fülhallgató jóval károsabb mint a fejhallgató.

"Míg a fejhallgatóval 85 dB hangnyomás esetén 1 óra, a fülhallgatóval 15 perc a biztonságos időtartam, hogy ne alakuljon ki hosszú távon halláscsökkenés. Ez egyébként teljesen logikus, hiszen a fülhallgató membránja lényegesen közelebb fekszik a dobhártyához, mint a fejhallgatóé."

2013. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt az idő határt nem ismertem eddig. Nagyon köszönöm.
2013. aug. 8. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak kérdés, a 85DB az kb. mennyi? Kb hány százalék egy sima 32 Ohmos impendanciájú fejhallgatónál, alaplapi hangkártyával?
2013. aug. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
85 decibel olyan mint amikor a köcsög osztálytársad közvetlenül a füledbe sikít. Csak egy picivel halkabb. Sajnos nem-nagyon lehet leírni, ha ilyenről van szó
2013. aug. 9. 07:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően ellene vagyok az agybadugós fülhallgatóknak, csakis nagy méretű Hi-Fi fejhallgatókat hallgatok, meg erősítőről hangdobozokat...


Azért ha nagyon szépen visszafogottan hallgatod, akkor az agybadugóstól sem lesz semmi bajod!

Ehhez az kell, hogy visszafogottan használd, hiszen eleve a hallójáratba jut közvetlenül minden...


Én hangminőség szempontjából (is) inkább kimondottan nagyobb fejhallgatót ajánlok: AKG, Beyerdynamic, Sennheiser.


A 85 dB nem olyan kegyetlenül hangos ám, mint hiszitek. Discoban, szórakozóhelyen előfordul a hangdobozok környékén 120dB fölötti is! (Nem, nem tévedés, utána lehet nézni a Peavey, JBL stb hangsugárzók honlapján, a nagyobbak 130dB-t hosszútávon is tudnak)

2013. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Most egy Sony fejhallgatót használok. De tervezek venni egy Sennheiser -t
2013. aug. 15. 07:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!