Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lehetséges, hogy megjavult...

Az lehetséges, hogy megjavult egy DVD lejátszó villámbecsapódás után?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy évvel ezelőtt csapott be a villám valahol a közelben, ami szépen tönkre is tette a DVD lejátszómat. Most, hogy kezdjek vele valamit gondoltam megnézem, hogy meddig megy el és szétszerelem megnézem mi van benne. Bekapcsoltam beraktam egy lemezt és lejátszotta. Ez lehetséges?
2013. júl. 24. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam az volt a helyzet, hogy klímát szereltek. Sajnos pont elkellett hirtelen mennem otthonról, bár siettem, de már elkezdtek fúrni a srácok. Persze a HiFi bevolt dugva, és pont egy vezetéket sikerült eltalálniuk a fúróval. Lecsapta a villanyórát, de pont ezen a részen volt az LG HiFi is bedugva. Hangot nem volt hajlandó kiadni magából. Ki be kapcsolgattam minden nap hátha valami csoda történik.

2 hét után egyszer csak visszajött a hang. De csak minden 10. bekapcsoláskor. Utána már gyakrabban. 1 hónap után teljesen megjavult.

Most is működik minden bekapcsoláskor.

Kérdésedre válaszolva:

úgytűnik lehetséges.

2013. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet benne valami. Lehet hogy akkor amikor becsapott akkor áramlökést kapott ami hirtelen nagy töltést adott neki mert a legtöbb ilyenbe szerelnek egy biztonsági kütyüt ami blokkolja ameddig túl nagy energiát kap a trafó a kelleténél.

Enyém is kapott már túláramot meg áramlökést nem is egyszer. Az nem villámlás miatt hanem valamelyik közeli trafóház meghibásodása végett kb minden házba tapasztalható volt a környéken, sokaknál tönkrement a TV, a számítógép, a boyler, a mosógép, vagy ami épp működött akkor. Nálam akkor a TV meg a DVD lejátszó ment éppen. a TV-m eldurrant mint a huzat majdnem be is fostam az ijedtségtől de a DVD lejátszóm túl élte. Igaz hogy megrázott a fémburkolata akkor mérgembe ki is téptem belőle a kábelt de a lelkifurdalásból megjavítottam és a mai napig működik, pedig már van vagy 3 éve amikor ez történt.

2013. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ééértem, akkor köszönöm a felvilágosítást! :D
2013. júl. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!