Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Orion Jácint típusú tv-t...

Egy Orion Jácint típusú tv-t lehet valahogy dvb-t képessé tenni, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 15. 19:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm, de majd veszek olyan kábelkészletet, olcsóbb mint egy tv :)
2013. júl. 16. 17:34
 12/21 Esprimo Mobile ***** válasza:
Ha nincs még set top boxod és nemkell a konax kártya akkor vegyél iet : [link] ,ennek az antenna kmenetén is van jel. Nekem és apámnak is hd 95-cx van, sokkal jobb vételiképeségü tunerja van mint a régi alcor hd-500-asomnak. De neked a link alapján mutatott waytek hd-95 rf-re van szükséged mert az én cx-em konax kártyás de az antena kimenete nem ad jelet, de az rf állitólag igen.
2013. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Esprimo Mobile ***** válasza:
Ja itt egy jobb link, itt megtudod rendelni is és van róla egy kis video is, tesco ha jolemlékszek 8500-ért láttam multkor. Sok sikert a Jácint gondozáshoz. [link]
2013. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Esprimo Mobile ***** válasza:
2013. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Keletföld válasza:

Valójában a magyar és hazai gyártású (még csöves) szines televiziók közül csupán az Orionok voltak felkészítve videomagnók AV jelének fogadására. Volt a TV-be (elöl) beépítve egy 6 pólusú DIN tuchel aljzat, melynek dolga volt fogadni a videomagnó összes kimenőjelét -

a jobb-bal csatornás sztereo hangot (persze csak monóban, hisz a TV az volt!),

magát a képi jelet,

a központi testföldelést,

és egy +12V kapcsoló-feszültséget, amely a videómagnó indítása esetében automatikusan AV /audio-video/ üzemre váltotta a TV-t.

Ilyenkor benn a TV készülékben néhány áramkört át kellett kapcsolnia - pl.

a szinkronmodulban a szinkron-gyorsítást /hogy ne lobogjon és "zászlózzon" a képernyőn a kép felső stéle/,

a hangmodulban tiltani a kimenő hangot, s fogadni a bemenőt

az alaplapon az FM modul és KF egység letiltását, (hogy akkor ténylegesen ne menjen a TV vétel.)

A 6 pólusú DIN tuchel bizony eléggé egyedi és sajátságos volt, így nagyon hamar kiváltotta a nyugatról beérkező régebbi RCA (USA) harangérintkezők sora, vagy a 21 tüskés SCART csatlakozó (aminél a 21 tüskéből csupán 6 darab volt használva. A többit sohasem kötötték be, holott az előzetes tervezésben még benne volt.

Külön lett volna a 3 alapszin (R; G; B) és a földjei, az Y jel és földje, a hang ki- és bemeneti melegpontok (stereo) a hozzá tartozó földekkel) stb. továbbítása, de aztán - valahogy mégis leragadtak a fapadnál ...

A számítógépes csatlakozótechnika itt nem hozta a formát.

2018. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Persze, mert számítógépnél a H és V szinkronjelek két külön vezetéken mennek az analóg D-sub csatlakozóban, míg a SCART estében a TV a kompozit videójelből választja le a szinkronjeleket, RGB üzemmódban is.

Azt viszont nem tudom, mire érted, hogy "A többit sohasem kötötték be", már a 92-ben vásárolt Samsungon is volt SCART RGB bemenet.

Csak a kezdeti konstrukcióknál előfordult, hogy annyira direkt bemenet volt, hogy megkerülte még a színtelítettség szabályzási lehetőségét is, vagyis nem lehetett állítani a távszabályzóval.

Amikor bejöttek a DVB-T boxok, jól ki lehetett használni a SCART RGB-t, mert láthatóan szebb képet adott, mint kompozitra átállítva.

Mégpedig a 66 cm vagy nagyobb képcsöveknél lehetett látni a különbséget. Kisebbeknél nem annyira. Később persze kiment a divatból a képcsöves. De előtte én még számítógépről is toltam, mert volt (van a lomtárban) egy Matrox kártyám, PAL RGB kimeneti lehetőséggel, amit direktben tudtam kötni a SCART-ra, saját készítésű 5 méteres kábellel.


2013-as kérdés egyébként.

2018. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Keletföld válasza:

"2013-as kérdés egyébként."


Teljesen mindegy, hiszen azóta SE válaszoltak rá !

Én pont most szaladtam bele egy olyan problémába, hogy - valamikor régen (1978-ban egy Videoton TV (TS3302) szines. TV-t vettük, és hozzá később a videót.

Aztán kezdtem nagyon megunni, hogy nincs rajta gyárilag AV bemenet - így hát megoldottam - magamtól és egyénileg.

Bár a TV-ben - magán az alaplapon mindennek megvolt a helye, de beültetve a megfelelő alkatrészekkel) valójában sose működött.

Így aztán én külön utakon dolgoztam ki a szinkrongyorsítást, a ki- és bemenetes hangkártyát és hangot (a hangmodulban pl. az egyik IC-t egyből ki kellett cserélni /a TBA120S-t - TBA120U-ra/),

no meg a különböző alaplapi funkció-letiltások ...

Najd 20 évig használtam, oszt eléggé sajnáltam kidobni. Odaajándékoztam egy kedves imerősünknek, aki a nyaralójában azóta is hajtja.

Csak hát - időközben beszart neki a digitális beltéri box-a, s kellett vegyen egy újat. De hát abban meg már nincsen modulátor a kimenő kevert antennajelhez, így az csak simán átmegy rajta. A TV persze nem látja ...

ezért a szerkezet SCART csatlakozójához újra kellett éleszteni a rég nem használt s elfeledett AV bemenetet. Valójában nem tudom, hogy a DVD lejátszót azt hogyan használták (egy általam javítottat később szintén adtam nekik hozzá. Annyi volt csak a gázos vele, hogy nem volt távszabályzója).

Ezért most egy összekötő HF vezetéken agyalgattam - a SCART dugóról egy 6 pólusú DIN AV-s tuchelre.

Olyannak a helye eredetileg megvolt a TV-ben, de aztán a VT gyárban sohase tették bele. Mint ahogyan a póthangszóró kimenetet sem.

Csupán egy DIN-es fülhallgató kimenet volt benne/rajta, ámde az meg minek? Monóban????

2018. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

De ez még mindig nem világos, mire írtad:

"A többit sohasem kötötték be, holott az előzetes tervezésben még benne volt."

Már a Precision 2000 és hasonló szériákban is kiváló RGB-bemenet volt, minőségi képet adott. Számítógéppel azon néztem a letöltött sorozatokat.

Egyik ügyfelemnek úgy üzemeltem be a DVB-T boxot, hogy rossz videómagnóból vettem ki egy modulátort, AV-t rákötöttem és ennyi. Tápot is a boxból kapott.

Kidobni én is sajnálom a szervizemben vagy raktáraimban helyet foglaló TV-ket, de kénytelen vagyok, amelyekkel már nem éri meg foglalkozni.

Marad így is még bőven, dobálják ki az emberek a képcsöveseket, adják ajándékba is, a Hulladékudvarban is nagy halmokat képez.

Ilyen körülmények között már nem érdemes sok munkát fektetni ezekbe.

2018. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Keletföld válasza:

És a Videoton gyár úgynevezett Precision2000-je az valójában mikor került ki piacra?

Miközben a TS3301 és TS3302 valójában őskövületek. Megvettek a "már kiment a divatból" tipusú 90 fokos eltérítéssel rendelkező japán Hitachi képcsövekből - szaré-hugyé egy jó pár kamionnyit, oszt nyomták vele a hazai szines TV gyártást, ahogy a csövön kifér ...

A Precision2000 viszont már majdnem 20 évvel későbbi széria. Addigra persze szépen kiforrott hozzá az AV/VCR technológia. A 2000-es években Thomson licensz alapján.

A TS3301 azonban 1980 év körüli széria. Én például csak '82-ben vettem.

Akkor lehetett kapni japán képcsöveset, no meg csehszlovákot. A japán képcső az 51 cm-s volt, a cseh képcső meg 55-ös. És a doboz (fakáva) majdnem ugyanaz ... Veszprémben gyártották ezerrel. Ott volt ugyanis a VT gyár asztalos részlege.

Onnan szereztem később a TV lábakat hozzá.

2018. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Keletföld válasza:

"rossz videómagnóból vettem ki egy modulátort, AV-t rákötöttem és ennyi."


Nekem is van itthon komplett FM modulátorom, azt hiszem Sanyo, Siemens, vagy esetleg Fischer képmagnóé lehetett. Valamikor az olcsó videóknál csupán a külsőjük volt más, no meg rajta a mindenféle márkanév, ámde a belsejét mindnek egyetlen cég gyártotta. (kivéve amit nem)

Amikor még sorozatban videókat javítottam, meglepődve tapasztaltam mindezt.

Itt van épp a kezemben egy Siemens FM691-es videomagnó belső modulátora, a gyártója - JALCO. (MCB4-UO3603).

Ez volt - szinte csaknem az összes videóban. (meg TV-ben)

2018. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!