Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 átalakító? (Kérdésed túl...

5.1 átalakító? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Szóval van egy 5.1 -es hangrendszerem. Szeretném azt megoldani, hogy mindegyik szóljon 1 jack kábelről, vagypedig egy 2 csatornás kimenetről. Milyen átalakítót tudtok ajánlani? A válaszokat előre is köszönöm. Akik azt írják miért nem használom filmnézéshez, térhatású élményhez, azoknak elmondom, hogy effajta átalakítóm van, csak az USB-s és nem tudom megoldani, hogy minden hangfal(+mélyláda) 1 kábelről menjen. Aki tud nyugodtan írjon linket.
2013. júl. 15. 18:38
 1/5 Osynho ***** válasza:

Huhh. Fogalomzavar. :D 5.1-nek a Dolby Digital-t DTS-t és társait hívjuk. Ezek nem mennek ki sima analóg jack kábelen. Vagy digitális kábel, vagy 6 csatornás analóg összekötés szükségeltetik.


Minden más csak utólagos monyákolás, felkeverés "ál" 5.1-é. Ezeket különböző dekóderekkel érik el. Pro Logic II, DTS Neo, stb. Tehát ez nem átalakító, hanem kicsit komolyabb cucc. :) Ezt vagy a hangkártya, vagy a hifi erősítője oldja meg. Ennek hiányában nem fog szólni a 6 hangszóró. Illetve, van egy tákolós megoldás, hogy a sztereó jelet Y elosztókkal addig osztod, amíg nem lesz 6 csatorna. Nade ezt én inkább nem hallgatnám. :D


Mi a konkrét hifi típusa? Mire akarod rákötni.

2013. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval az 5.1 em típusát nem tudom sajnos, de a márkája Genius. A mélyládámba be van építve egy erősítő(gyárilag). Ebből megy ki a 6 kábel. Ezek át vannak alakítva 3 db banánkábellel egy Trust dobozkába(úgy tudom elő-erősítő a neve) és ebből megy az USB a leptopomba. És az USB helyett szeretnék egy 3,5 ös Jack kábelt alkalmazni, mert így rá lehetne kötni telefonra, úgy hogy minden szóljon egyszerre .
2013. júl. 15. 18:55
 3/5 Osynho ***** válasza:
Az nem átalakító, hanem hangkártya. :) És az keveri a sztereo jelet 6 csatornára. Anélkül nem fog szólni az összes hangszóró. Az ilyen egyszerűbb hangcuccokon 6 csatornás analóg bemenet szokott lenni. Az a csatorna szól, amelyik jelet kap. Ilyen egyszerű. A telefonod 2 csatornát küld ki, tehát 2 csatorna fog szólni. Hacsak nem többszörözöd meg a jelet átalakítóval, ahogy azt írtam is korábban.
2013. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm. Rengeteget segítettél.
2013. júl. 15. 21:21
 5/5 Osynho ***** válasza:
Örülök. Szívesen.
2013. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!