Mi volt ez a tv-nél éjjel?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel spontán bekapcsolt a tv-m, és kiírta, hogy szoftverfrissítés, majd amikor befejezte, magától ki is kapcsolt. Már eleve az fura, hogy hogy tud egy tv magától bekapcsolódni, hát még hogy szoftvere van? Mit takar a szoftverfrissítés egy tv esetében?

2013. júl. 4. 11:17
1 2
 1/13 Zlevii ***** válasza:
Attól függ milyen tv. Ha smart tv és netre van kötve akkor oké ha nem akkor nemtudom
2013. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem smart, és nincs is netre kötve. Egyéb ötlet? :)
2013. júl. 4. 11:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kérdést az ezoterikába rakod fel, akkor tiszta és egyértelmű választ lehetne adni, de így??????
2013. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én az ezoterikához túl szkeptikus vagyok :) MIndenesetre éjjel 2-kor, hulla álmosan azért felmerült bennem és a páromban egy ilyen BigBrother, illetve roboturalom feeling (tudom, túl sok hülyeséget nézek), amit reggelre elhessegettem. :) De azért kissé ijesztő, hogy "magától" működik a tv-m.
2013. júl. 4. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nálam történt volna ilyen (ha egyáltalán felébredek rá), egész biztos, hogy fehérnemű-csere követte volna! :))
2013. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mi is vártuk mikor mászik ki a tv-ből egy fekete hajú kislány :D

Na de továbbra is várom, ha valakinek van ötlete, hogy ez mi volt a tv-nél. Érdekelnek a műszaki dolgok :)

2013. júl. 4. 11:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Ötlet nincs, net nélkül egyszerűen nem tud szoftverfrissíteni egy tv. Meg magától szerintem nem is kéne tudnia, technológiailag képes rá, de mindenféle jogi szart neked el kéne fogadnod, mint amikor gépre is telepítesz valamit, ott is rá kellett volna menned az "elfogadom"-ra, mármint valószínűleg, de azért nem 100%.


Az meg nem meglepő, hogy magától bekapcsol, annak sincs semmilyen technikai akadálya, hisz hacsak nem nyomtad ki a tv-nél a gombot, akkor az csak stand-by üzemmódba van, ha a szoftver képes rá, akkor be tud magától kapcsolni.


Tehát az egyetlen rejtély igazából az, hogy ha nincs netre csatlakozva, akkor ezt hogy tudta megcsinálni.

2013. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jogos, a bekapcsolás innen nézve nem nagy dolog :) De netre biztos, hogy nincs csatlakozva. Na mindegy, ez örök rejtély marad.
2013. júl. 4. 12:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Írd meg légyszíves a tv típusát/sorozatát...

Philips:

2013. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül SCART kábelen keresztül nincs rákötve a szolgáltató set-top-box-a? Az ugyanis ha bekapcsolod, általában feléleszti a TV-t stand by módból. Namár most ha az STB épp szoftvert frissít, (és szoktak is, főleg éjszaka) előfordulhat simán, hogy felkelti a TV-t. Az éber tv meg mutatja mit csinál az STB, aztán ha az frissített, elveszi a jelet a stand by lábról, és minden visszatér nyugalmi helyzetbe (kikapcsol)
2013. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!