Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tényleg annyira szarok a SAL...

Oyeacch kérdése:

Tényleg annyira szarok a SAL hangcuccok? Pl. : mélynyomók?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt látom hogy lépten-nyomon szarozzák a gyártó termékeit, holott összehasonlítottam pl. az xpro 30100 mélynyomó adatait kickerekkel, meg dld... termékekkel és a sal ár/teljesítmény aránya jobbnak tűnik. Azért tettem fel a kérdést, mert ennek ellenére lehet szar a hangzása, nekem nincsenek tapasztalataim vele, ezért kérdem. Köszi a válaszokat.

2013. jún. 28. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A feltüntetett teljesítmény adatok nem csak a SAL-nal de mindenhol hamisak! Azt csak úgy odaírják, hogy vedd meg, annyi a különbség, hogy a Somogyinál egy kicsivel nagyobbat hazudnak, és még annyi, hogy a Somogyiknak rosszabb a hatásfokuk, tehát a felvett teljesítményből többet adnak le hőként mind hangként(pl.: nem 0,96%, hanem 0,68%...), ez érdekesen hangozhat, de ez tény és való.

Jó márkákat hoztál fl példaként, mert nekem volt somogyi is és DLD is, hallható a különbség, jobb a DLD, de szar erősítővel a DLD is ugyan úgy rosszul fog szólni,

2013. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. jún. 29. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Megosztanám én is a véleményem.

A SAL hangszórók többsége lemezkosaras, kicsi lengő, érzéketlen, nem terhelhető, hangja nem pontos, nem elég részletező, összemos, kásás, zavaros, torz, stb...

Ez miben merül ki? Vegyük sorra hifi/házimozi, autóhifi, PA.

Hifiben, házimoziban használt SAL hangszórók: olcsó, gyenge minőségű felhasznált anyagok, hanyag építés (nagy légrés, nem pontosan illeszkedő mágnes, könnyen deformálódó lemez kosár, nem elég merev membrán, gyenge mechanikai csillapítás, kis tekercsek miatt gyenge elektromos csillapítás), ezért a hangzása nem megfelelő egy átlag hifi vagy házimozi célra.

Autós hangszóróiknál ugyan ez, csak itt már problémát jelent a terhelhetőség is. A legnagyobb SAL hangszórókat is csak pár100 wattal terhelheted, mert megsül. Kicsi a kitérése. Ez által kocsiban hangos, jó minőségű zenére alkalmatlan, van más ami sokkal jobb nála.

PAban ugyan az mint a fentebbi 2nél, csak itt már gond az érzékenység is. Érzéketlenek. Van egy 38 centis Porkoláb vagy Garry hangszóród, ami mondjuk 102 dB érzékeny, és 500w-al terhelhető. AKkor az 129 dB-t szól. Van egy 38 centis SAL hangszóród, ami általában 100-150 wattal terhelhető, és 90dB érzékeny. Az 111dB-t szól. Tehát ahhoz, hogy akkorát szóljon a SAL mint a Garry, Beyma, stb márkás hangszóró, kéne belőle legalább 3 darab, ha nem 4. :) Nem beszélve a hangzásról. De azt már a hifi szóróknál leírtam.


Viszont azt sokan nem veszik figyelembe, hogy amég egy 16 centis Vifa hifi hangszóróért elkérnek 25-30 eft-ot, a SAL-ért 4-5 ezret, a Beyma PA hangszóróért 90-100 ezret, még a SAL-ért 10-15 ezret, a JBL autós nyomóért 150ezret, még a SAL-ért 20-25 ezret. Nagyon nem mindegy, valóban sokkal gyengébb, nem annyival olcsóbb is. Tehát végeredményben nem szar.

2013. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: azér az túlzás, hogy minden gyártó hazudik a terhelhetőséggel... Az olcsó kínaiak nem. De ha megnézel egy Beyma mélyet amire rá van írva, hogy 800/1600w, Cerwin Vega-ra 1600/3200w, vagy egy nagy autós nyomóra, pl. Massive Audio-ra 3000/6000w, vagy Kicker Solox18-ra 5000/10000w, azokat meg is hajthatod annyival... Csak ugye nem olcsók, a minőséget meg kell fizetni.
2013. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végeredményben azt szűrtem le az írásaitokból, hogy a sal annyira nem fos amennyivel olcsóbb. Ha a salból a kínálat felső részét veszem, akkor valószínűleg nem járok annyira rosszul. Néztem videókat xpro-król youtube-on és engem meggyőzött. Ott a 30 centis xpro 40-50 euróért, míg egy dld 500+ meg csak akkor 75 ha akciós. És akkor a dld-hez komolyabb erősítő is kell, mégtöbb pénz, ördögi kör.

Néztem kickert, abból a 30 centis 150w rms, a salból meg 250w rms, ebből ha levonjuk a hazugságot, vagy a hőként leadást, akkor szerintem kb ugyanott tartok mint a kicker, esetleg kicsit rosszabb hangminőséggel, nekem megfelel.

2013. júl. 1. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban ördögi kör, ha nincsenek magas hangszeres zenei elvárásaid, nem 30Hz-en 140dB fölött akarod lengetni a tükröket feka zenével vagy dubsteppel, jó a SAL is.

Nagyon jól írtad, nagyon el lehet szállni az árakkal, de én megfontolnám használt autóhifi vételét, és az új SAL áráért kapsz egy fokkal jobbat. Vagy kettővel. :)

Volt egy 15 colos 1500/3000w-os épített nyomóm, épített ládában, egy alap nem kínai első szettel, alap fejegységgel, egy kínai ezeöccá wattos (valójában 500 körül biztosítékból ítélve :) erő a csomiban, hatalmasat szólt. Rázta a tükröket, rendszámot, csomitartót, mindent, és még baromi mélyre is ment. A hangzása nem volt audiofil, de nem is volt többe 75-80 eft-nál a szett. :)

2013. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tetszik az ötlet és a felállítás is :D
2013. júl. 1. 23:49
 8/11 anonim válasza:
Annyit hozzatennek hogy hasznaltan de csakis hasznaltan a Sal melyladadat kaphatsz olcson mar 5000ert is garancia nelkul,de!Egy szubcso az xb szeriabol ujonnan 10ezer forint korulbelul.De ha hozzateszel 5-6-7ezer forintot ha tudsz varni akkor mar kaphatsz egy Renegade melyladat peldaul,de en mar lattam 18000 ert dldt is ujonnan az interneten.Tehat szerintem ha minosegibbet akarsz hozzateszel egy kicsit,hidd el jobban jarsz a minosegibb dolgokkal!Nekem egy Sal xb8as csovem van de csereerett mar eladni meg nagyon nehez mert meg felaron se tudod eladni az interneten meg sokan nem tudjak mit kerjenek erte.Jah es Sal wrc bandpass ladat 32000ert kapsz ujonnan szep kek megvilagitassal de annyi penzert mar boven kapsz valami jo Mac Audiot tehat nem olcsobbak a Sal cuccok.
2015. ápr. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 GERGELY KOSTYAL válasza:

Nekem van két SAL subwoofer hangszóróm és meg vagyok elégedve velük.

amúgy az engem is bosszant hogy azt írják rá hogy 35-50w

pedig csak 30watt-os.

de viszot könnyen javítható.

tipp: ha sal-t akkarsz venni a piacon keresél!

én onnan vettem ezeket és csak egyiknek a közepe nincs meg. szerintem a SAL nem sz.r hanem jó.

ha lenne ijen tartángy akkor 4-es lenne szeríntem.

a hangszórók száma: SR 1315

nagyon szépen adják a bass-t pedig nincs is benne hangváltó. :) u:a SAL nme sz.r

2015. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem, nem szarok. Sokan szídják, mint minden mást a világon. Nekem teljesen bevált. 3 autómba is berakattam a mélyládát, és a negyedikbe is be fogom. Annak aki csak egy kis mélyet akar plusszba, nem pedig 1 millió wattot amitől megsüketül, anak tökéletes. Ja és elmegy szivargyújtóról is, nem kell szétkábelezni a kocsit. SAL XB12A-ról van szó.
2018. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!