Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Befüstölt a monitorom! Mit...

Befüstölt a monitorom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hali!

Az előbb nagyban játszottam, és egyszer csak égett műanyagszagot éreztem, felnéznem, és láttam, hogy füstöl a monitorom! Egyből kikapcsoltam, a géppel együtt.

Egy HP 1730 -as monitorom van. Mit tegyek? Mikor kapcsolhatom vissza? Vagy ki kell dobni? Légyszi segítsetek!



2013. jún. 20. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mikor kikapcsoltad, még működött, akkor NE kapcsold vissza. Valószínűleg a tápban nem bírta valami tovább a dolgot. Szét kell szedni, megnézni, mi füstölt el, cserélni. Kidobni nem kell, egy hozzáértő meg tudja javítani.
2013. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jún. 20. 18:03
 3/10 A kérdező kommentje:
És mi lesz ha be kapcsolom, és használom?
2013. jún. 20. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor véglegesen meghal a táp. Ez még nem lenne gond, a javítása kb ugyanaz lenne. Csak ha a táp meghal, akkor egy pillanatra megszalad, és viszi magával a monitort. Aztán már hiába lesz jó a táp, akkor már kidobhatod a kukába, mert a komplett elektronikát cserélni kell. Extrém esetben (találkoztam vele) akár belehalhatnak CCFL csövek is.


Ha nem kapcsolod be, akkor így jó eséllyel pár ezerből javítható (mert a vezérlő panelnak a leírásod alapján nincs baja)

2013. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De működik, rendesen. Nem lehet, hogy csak melege van? Már egy hete süti a fekete hátulját a nap!
2013. jún. 20. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak a műanyag égett meg? Én nem használnám nyugodt szívvel, ha valami annyira felmelegedett benne, hogy füstöljön a műanyag, akkor ott baj van. Ennyire nem lehet melege. Mindenképp át kell nézni, és addig kerülni a használatát. Csak nagyobb lesz a kár
2013. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem volt nagy füst, csak egy kis világosszürke, mint mikor a forró hús

füstöl. Meg nem volt olyan büdös, csak egy kis műanyag szag, nem égett fém, és egyéb. Mit mindtok?

2013. jún. 20. 20:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Nah használtam egy pár órát, és nem füstölt, csak büdös volt. Szerencsére anyu pasija műszerész. Szétszedtük, és kiderült, hogy a kondenzátor robbant szét. Hétfőn cseréljük, remélem jó lesz. ;)
2013. jún. 22. 15:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Utána biztos jó lesz. Tipikus hiba hogy kinyílnak a kondik, nem bírják a meleget hosszú távon, a monitorban meg az van. Ha műszerész, biztos tudja, de azért megemlítem hogy LOW ESR kondi kell bele, mert a tápja kapcsolóüzemű. pár forintos alkatrész, én tavaly 500 ft-ból átkondiztam a monitorom, azóta is tökéletes.
2013. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! ;)

Mint azt írtam, egy elég régi monitorrol van szó.

Sosem volt még szétszedve, legalább is, amilyen nehezen jött szét. Nem az elejétől a milyenk a monitor...

Na mindegy. Köszi ;)

2013. jún. 22. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!