Baj van az xbox-ommal?

Figyelt kérdés
Nagyon lassan jön be.van hogy be se jön csak ha pár órát nem nyúlunk hozzá.a valamelyik nap nyugodtan játszok és egyszercsak ,,karcos'' hangot ad ki és a kép elkockáskodott.szerelőhöz ha elvinném megtudná csinálni?kb mennyiért?Ha valaki tudja segítene hogy mi lehet a baj

2013. jún. 12. 20:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

8000Ft kb. egy meghajtó csere,ha pedig tört géped va, még ajánlatosabb felmásolni a játékokat mert a másolt game-k hamarabb megölik az olvasót.

Ha csak 20GB HDD van a helyedben vennék egy nagyobb HDD-t jobban megéri mint évente meghajtót cserélni.

2013. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2013. jún. 13. 13:11
 13/21 A kérdező kommentje:
Baján lehet szervizelni valahol?
2013. jún. 13. 15:44
 14/21 anonim ***** válasza:
mi az a 3LED?
2013. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Baján bocsi elírtam.amúgy énsetudom annyira a 3LeD mitis jelenthet?
2013. jún. 13. 20:30
 16/21 A kérdező kommentje:
valakinek volt már hasonló baja az xbox-al?
2013. jún. 14. 10:28
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem. Hogy mit is jelent? megpróbálom röviden leírni...

Sajnos az Xbox 360 fejlesztésekor a Microsoft elkövetett egy olyan hibát ami a rövid tesztidőszak illetve a PS3 elleni versengés miatt csak jó pár hónapra derült ki. ez a 3LED hiba ami minden jaspernél sőtt jasper alaplappal rendelkező 360-at is veszélyeztet.

Oka: A DVD ROM alatt található GPU (grafikus vezérlő) egy parányi aluminium hűtőbordával van ellátva ami magas terhelésnél olyannyira fölmelegszik hogy a GPU és az alaplap közötti forrasztási pontok megolvadnak.

Magyarul a Grafikus processzor szó szerint fölválik az alaplapról ée kontakthibát valamint zárlatot okoz.

Ekkor az xbox 360-on lévő 4db zöld LED-ből 3 pirosan kezd el világítani. (Erről a neve)

Előjelei: Fagyás, Kockás, csíkos képernyő, majd a 3LED.


Megelőzni csak hűtésmódosítással (Több kevesebb sikerrel) vagy Vízhűtő rendszer beépítésével (nem olcsó és nem is praktikus).


Nem győzöm hangsúlyozni!!! Aki mopstanában szeretne 360-at venni az kizárólag a 4GB vagy 250GB néven kapható "SLIM" elnevezésű gépet válassza Itt már nem lesz ilyen hiba. Bár fölmerült néhány fórumon és internetes oldalon a SLIM gépekkel kapcsolatba ez a hiba De ez HAZUGSÁG!!! mivel a slim gépek konstrukciója nem teszi lehetővé hasonló hiba kialakulását bátran vehetitek. és mindíg figyeljetek oda mit próbálnak rátoksózni ha esetleg használt boxot vesztek mindíg ellenőrizzétek le hogy az adott gépben JASPER alaplap van-e

Hogyan? nagyon egyszerű: a jasper alaplapos gépek hátulján lévő matricán feltüntetett áramerősség értékének 12.1A-nek kell lennie. ami ennél nagyobb értékű az régebbi konstrukció Falcon illetve Zephyr alaplapos. remélem tudtam segíteni :)

2013. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Elnézést kicsit kapkodtam az írással.


Tehát csak aki a régebbi 360-at vesz Tehát nem a SLIM verziót hanem mondjuk Arcade vagy Elite az figyeljen oda hogy a gépben Jasper alaplap van-e

2013. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a régiek főleg azok amik nagyon az elején készültek azok rosszak. :'( tanultam ebből
2013. jún. 22. 09:47
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem 2008.08 havi Jasper típusú gépem van,lassan 5 éves,és nincs hűtés módosítva,sőt egyéb módosítás sincs rajta mégis kifogástalanul működik.
2013. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!