Miért rak térközt?

Figyelt kérdés
Tabletemen rajta van a Moon+ Reader. A számítógépen Calibre nevű programmal a pdf könyveimet átkonvertáltam epubba, ám miután ezeket a fájlokat rátöltöttem a Books mappába, és a tabletemen elindítottam őket, minden sor közé nagy térköz került, olyan, mintha kétszer nyomtak volna entert. Ez mitől lehet, mit tegyek ellene?

2013. jún. 9. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert a pdf-et konvertáltad közvetlenül epubba, és ahol a pdf-en öresz tér van, ott az e-pubba is azt rakott. A pdf konvertálása macerás, de megéri. Én úgy szoktam, hogy rich textté konvertáltatom, és utána a word szövegszerkesztővel megformázom, kiveszem a feltételes elválasztójeleket, oldaltöréseket, oldalszámokat, a helyesírás ellenőrzést végigfuttatom, és amikor már wordben is tökéletes, akkor alakítom át epubba.
2013. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aHermann ***** válasza:

Calibre-ben Konvertálás előtt meg lehet adni a Megjelenítésnél ill. a Heurisztikus feldolgozásnál egy csomó mindent. Többek között a bekezdések közötti térközt is ki lehet szedni. Próbálgass ki pár dolgot és úgy konvertálj! Ahhoz hogy megnézd nem is kell feltenned a tabletre, rögtön a gépen is meg tudod nyitni az epubot a Calibre ebook olvasójával. Aztán, ha jól sikerült a konvertálás, akkor felteszed a tabletre. Legközelebb pedig ezzel a beállítással csinálod a többit is, és akkor még gyorsabban fog menni. Így már pár pdf-et, rtf-et én is átkonvertáltam több-kevesebb sikerrel.


Amit az előttem lévő javasolt, az még jobb technika, csak sajnos sokkal időigényesebb.

2013. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!