Miért kapcsolódik ki-be folyamatosan a TV-ém? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
4 éves LCD tvém van, 4 éven keresztül semmi baj nem volt vele most meg hirtelen elromlott vagy nem tudom mi történt vele. bekapcsoltam a tv-ét félóra múlva elkezdetett folyamatosan ki-be kapcsolni. aztán lekapcsoltam majd újra működött félóráig és megint kezdte a ki-be kapcsolást. mitől lehet ez? aki tud adjon normális tippet köszi =)

2013. máj. 29. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Így elsőre a hiba jellegéből adódóan arra gondolok, hogy a meleg miatt változás történik. Ez lehet dilatációs hiba (a forrasztás felmelegszik, elenged, mikor visszahűl érintkezik), valamelyik alkatrész belső hővédelme, akár hőre nagyon elmászó paramétere is. Így mikor bekapcsolod megy, felmelegszik, letilt a táp. Hűl egy kicsit, már el tud indulni, ezért újra visszakapcsol. Melegszik, tilt. és így tovább, amíg nem hagyod hosszabb ideig hűlni. Ez csak egy tipp, én erre gondolok.
2013. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és mit tehetnék?
2013. máj. 29. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá, akkor szétnézel. Egy nagyítóval már nagy eséllyel kizárható a dilatációs kontakthiba. Főleg melegedő, hűtőbordán lévő alkatrész lábainál érdemes megnézni. Aztán látod ha van púpos kondenzátor.


Ha meg nem értesz hozzá, akkor hívsz szakembert.

2013. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egyet tehetsz: tedd át a kérdésedet ezo témakörbe, és özönleni fognak a szellemhívők válaszai.
2013. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hohó, Samara
2013. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!