Samsung tv-m elfelejti a beállításait adott időn belül. Mi a gond?

Figyelt kérdés
A beállítás menüben nincs Plug and play és üzleti mód. Szóval ez kilőve. Valami más ötlet?

2013. máj. 27. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Samsung melyik sorozatú tv?Milyen beállításokat?Antennáról használod vagy beltérivel?

2013. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pc-n van d-sub bemeneten. Samsung LE32R86 erről lenne szó
2013. máj. 28. 22:32
 3/13 A kérdező kommentje:
Pl: fényerő, kontraszt, módok, ilyesmit belövöm ahogy nekem tetszik eltelik egy fél óra puff elsötétül és kibassza a szemem vissza állítja magát alapbeállításokra ami hatalmas fényerő bevilágítja a szobát
2013. máj. 28. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

A bolti menünél szokta vissza állítani a menüt a gyárira.


Azért van, mert ha valaki vevő ott hozzá piszkál, akkor bizonyos idő után vissza áll a gyárira.


Szerintem állítd át, hogy ne a kereskedelmi beállításokon álljon. ...vagy mi is annak a neve.

2013. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs benne ilyen menü
2013. máj. 30. 09:27
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Ott van az, csak el van rejtve.


"


granini

(kvázi-tag)


Üdv,


a most vásárolt Samsung LED tévémmel kb egy fél délutánt bénáztam mire megtaláltam a megoldást erre a problémára, hát gondoltam megosztom hátha még valakinek jól jön.


A történet lényege, hogy én kiállított darabot vásároltam, tehát az adott szupermarketben a TV "le volt kódolva" azért, hogy ha valaki összevissza állítgatja akkor egy idő után a TV visszaáll a kvázi "gyári beállításokra". Ezt én onnan vettem észre hogy akármit állítottam a TV-n (kép, hang, bármilyen beállítás) a következő bekapcsoláskor elfejetette.


Nos ha nem bontatlan csomagolt TV-t vesztek, hanem kiállított darabot, akkor otthon ellenőrizzétek. Amikor megnyomjátok az infó gombot a távirányítón, ki fogja írni hogy - Üzleti Mód - ez jelenti azt hogy a TV nem fogja megjegyezni az általatok eszközölt beállításokat. (Store mode / Demo mode / Shop mode néven is emlegetik..)


Üzleti mód kikapcsolására a működő megoldás a következő:


1. Állítsd a jelforrást TV módra.

2. Menj a menübe és keresd meg a Plug & Play beállítást

3. Enter, kérni fog pin kódot, az alapesetben 4db nulla, üsd be a távirányítón, majd enter

4. A nyelv kiválasztása után fel fogja ajánlatni, hogy Üzleti vagy Otthoni módban akarod-e használni a TV-t. Itt válaszd az Otthoni módot, és kész is.

5. A menüből való kilépés után az Info gombbal le tudod ellenőrizni hogy valóban otthoni módban van-e a TV."


Itt olvashatod végig:


[link]

2013. máj. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Hoppá, csak most nézem az apró betűket, hogy

"A beállítás menüben 'nálad' nincs Plug and play és üzleti mód. "

Azért próbaképp nyomd meg az info gombot. hátha van benne olyan, csak valami más beállításnál jön elő.


Nem minden menü pont érhető el bármely állásnál.

2013. máj. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Esetleg kérdezd ott a fórumon, ha másképp nem menne.

Azért ha lehet, akkor jó lenne ha ide megírnád, mi vált be ezek közül, esetleg ezeken kívül.

2013. máj. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Meg van a megoldás azt volt a baj hogy Pc-re van kötve és nem adja be a menüben a Plug and Play beállítást CSAK ha sima adáson van (COAX) ott megjelenik a Plug and Play és ott be lehet lőni.[Mivel van vagy 6 bemeneti forrása]


Köszönöm mindenkinek a választ. Ha valaki még Pc-vel használja akkor mindenképpen próbája meg.

2013. máj. 31. 18:15
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor az 1-es pont segített.

" 1. Állítsd a jelforrást TV módra. "


:) ..örülök én is.

2013. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!