Golf24 kérdése:

Miért nem viszi a PS2 a játékokat?

Figyelt kérdés
Egy SCPH-90004 es szériaszámú PS2 ,most lett ki Chippelve és nem minden PS2 játékot visz, van hogy amit már 1x beolvasott később nem!Az eredeti játékokat nagyon gyorsan beolvassa ,és az írt játékokat is amit beolvas elég gyorsan!! Mi lehet a baj miért van hogy egyszer elindul egyszer nem!!

2013. máj. 26. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Két dolog.

Vagy rosszul lett chipelve és azért.

Vagy kinyírták az olvasófejet, vagy elvan állítódva.

Ha van műszaaki érzéked akkor szereld ki óvatosan az olvasó fejet és hátul találsz két csavart ha lámpával nézed oda van írva hogy az egyik CD a másik DVD ha azt forgatod állíthatsz az olvasási sebességén. De nem biztos hogy ez a baja, én nem alapozok erre, és ha tényleg semmi műszaki érzéked nincs akkor inkább ne nyúlj hozzá mert csak árthatsz vele.

Ami még a másik hogy a chipelt PS2 konzoloknál jobban kapja a terhelést az olvasófej chipelve mintha nem lenne, ez azért van mert több energiát kap, jobban terhelődik hamarabb fárad el.

Egy átlagos ps2 konzol olvasófeje 5 évet bír ki, chipeltnél meg 3 évet jobb esetben 4 et, de az már ajándék. Utána csere. Szerencsére olcsón árulnak csere darabokat már, így nem vészes az áruk, de azokról el kell távolítani a biztonsági forrasztást, és be kell állítani az olvasási sebességet ahogy korábban már írtam, de azt ilyen mérőműszerrel szokták belőni hogy pontos legyen.

De az is lehet hogy vagy rosszul írtad ki a játékot, például nem mindegy hogyan írod ki és mivel meg milyen lemezre.

A nagyobb erősebb játékok amiknek már ott van a grafikájuk a szeren azok nem bírják a sima mínuszos lemezt azokat plusszosra kell írni hogy bírják, mert a pluszos eggyel több rétegből áll minőségibb is jóval, és nehezen fárad el.

illetve az sem mindegy hogy mivel írod ki, mert az Alcohol 120% ami a legjobban bevált. És mindig a legkisebb sebességgel írjuk a játékokat ki vagy 2x esen vagy ha az nincs akkor 4x esen minimum, de mindig a legkisebb írási sebességet válaszd ki, mert másképp ocsmány lesz.

De én a helyedben szépen fognám magam visszamennék oda ahol chipelték és megmondanám a frankót az illetőnek aki csinálta hogy nem működik ez meg ezzel így baj van, és magyarázza már el hogy akkor miért nem jó.

Lehet hogy ezzel az volt a célja hogy menjél vissza hozzá minél többször és még fizessél a szerelésért, egy olyan hibáért amit lehet hogy 2 óra mire megold elméletben de igazából 10 perc és aztmondja hogy 2 óra munkadíjat kér érte. Vannak ilyen mágusok sajnos. Úgy hogy jobb figyelni.

Én egyszer kifogtam egy ilyet, egyből rájöttem hogy sz@rul csinálja, elvittem egy szaküzletbe 3 perc alatt kijavították a hibát amit a régi 6 ezerért csinált meg az új meg 400 Ft-ot kért el, de adtam neki egy kis jattot mert rendes volt.

A konzolokszerivze oldalt keresd meg ők is szerelnek konzolokat ám, bár hozzájuk akkor érdemes menni vagy felküldeni egy gépet ha olyan nagy hiba van amihez már komolyabb hozzáértő kell. Ők is korrektek az én xboxomat ami 3 ledes volt és ingyen szereztem elég jó áron megcsinálták és pikk pakk működik mint állat.

2013. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm a kielégítő választ, Szerintem visszaviszem hogy nézzék meg ,mert van rá még 6 hónap garancia!! ( a chippelésre)Még egyszer Köszönöm!!
2013. máj. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!