Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A szintetizátorral ugyanazt...

A szintetizátorral ugyanazt érhetjük el mint egyzongorával? Vagyis olyan hangokat ad ki pl egy zongora mű előadásakor?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
hát, hasonló, és próbálja megközelíteni, de azért nem ugyanaz a hatás. nem ugyanaz az érzet, és a hangzás sem. Egy zongoraművész biztos nem ülne le szintetizátoron gyakorolni, de egy zenesulisnak bőven jó az is, ha nincs jobb.
2013. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen.én 4-5 éve masszivan zongorázok és énekelek ,és ha meghallom hogy szintetizátor,rosszul leszek.viszont vannak ugye szintetizátorok,digitális zongorák,és akusztikus pianínók,zongorák.

-a szintetizátor sem mechanikában,billentyűütésben,hangzásban (szutyok 128 polifonia max),semmiben nem felel meg még annak sem aki alap szinten meg akarna tanulni zongorázni,mert ha a szinti után elé ültetik (mostani tanitványom is ilyen) az akusztus pianinó elé, pislog összevissza,hogy még a billentyük sem ugyanakkorák.szóval szörnyü.és azonnal észrevehető.

a digitális zongorák annyiban jobbak hogy megprobálják imitálni méretben,mechanikában és hangzásban az akusztikus hangszert.viszont , a legdrágább digitális pianínó hangzása,ami pl bösendorfer vagy steinway zongora hangmintákból épitkezik és nem polifóniából,azon is kiszúrja a kicsit is értő fül azonnal (pedig egy ilyen nem kevés pénz ~miliós pl a V-piano)mechnaikája is csak a legdrágább daraboknak közeliti meg egy pianinójét ami 50.000ftért már elvihetö,és ugyis észrevehetö, ráadásul al egdrágább és legolcsóbb digitális zongora ugyanúgy kopácsol,lehet hallani ahogy kattog a billentyü fel-le,miközben imitálná a kalapácsleütést.borzalom.

a pianinóról nincs mit beszélni, tanulási folyamathoz, elöadáshoz, hangzáshoz mindenhez ez a legjobb, élőben egyaránt.

olyan hangokat soha nem fog tudni kiadni egy digitális(szintetizátorról már nem is beszélek) mint egy akusztikus,már csak a rezonálási skálája és a hangzási,hangzati szólama miatt sem.egyszerűen nem tudja.tehát a válasz SOHA nem érheted el sem szintivel sem digitális zongorával azt amit egy akusztikus hangszerrel (nem poénból van minden hangversenyen akusztikus)

ráadásul észre is vehető.egy kicsit is értő fül azonnal kiszúrja ,akit annyira nem érdekel a téma azt meg lehet téveszteni,de egy Für Elise vagy egy nem tudom bocibocitarka is ég és föld különbség a 2 tipus közt.


ha viszont a kérdést rosszul értelmeztem és csak annyi volt a kérdés hogy ugyanaz a hang-e , tahát teszem azt C,akkor igen kiadja a C-t,mert abba frekvanciasávba mozognak. viszont hangzásba nem ugyanzaz

2013. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja igen, igaza van az előzőnek, én amire gondoltam, hogy hasonló és próbálja megközelíteni, az mondjuk a 100-150ezres digitális zongora. az ilyen olcsó szintiknél tényleg van amelyiknél mégcsak a méretek sem stimmelnek, az inkább játék mint hangszer.
2013. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami a leginkább észrevehető különbség akár a legjobb hangmintákkal dolgozó kalapácsmechanikás billentyűzetű digitális zongora és egy igazi zongora vagy pianinó között, hogy a digitális "hangszer" csak azt az egy hangot adja vissza, amit leütsz. Egy igazi zongorán egy billentyű leütésére több másik húr is rezonál, szinezi a hangképet. A zengető pedál lenyomása esetén ez fokozottan érvényesül, digitális cuccokon tönbbnyire csak a megütött hangok nem némulnak el a billentyű felengedésekor, de nem jön meg hangjában az a bizonyos plusz, hogy az összes húr szabadon rezonálhat.


Csak egy próba, amit eddig egyetlen digitális hangszeren nem láttam működni, de a legvacakabb lestrapált Petrof pianinón is működik:

Amilyen lassan csak tudod, nyomd le az egyvonalas G-t, hogy ne szólaljon meg, tartsd lenyomva. Staccato üsd meg a kis C-t, halkan és tisztán meg fogy szólalni az egyvonalas G. Ha a kétvonalas C-t, vagy E-t nyomod le, és megütöd a kis C-t, azok is megszólalnak. (ezek a kis C 3., 4. és 5. felharmonikusai).

A C csak példa volt működik bármilyen hanggal, D-t megütve az egy oktávval feljebb lévő D, A, két oktávval magasabb F# szólal meg.


Próbáld meg ugyanezt megcsinálni egy digitális hangszerrel. Csak a megütött hang fog tökéletes és élettelen tisztasággal megszólalni.

2013. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 25. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!