Polarizált (passzív) vagy Színes lencsés 3D-s szemüveg jó laptophoz?
szeretném 3d-ben tolni a James Camerons: Avatar c. játékot a laposomon ,de nem tudom hogy milyen 3d-s szemüveg lenne jó hozzá.
UI:De nem csak játszani szeretnék 3d-ben, hanem videókat és képeket is szeretnék 3d-ben nézni.
A színes lencsés megoldással elvileg lehet 3D-ben tolni, de attól hamar kikészül az ember szeme.
Polarizált lencsés megoldással, akkor akkor működne, ha a kijelző 3D-s lenne.
most igy estefelé nincs nagyon nyitva semmilyen bolt sem ezért inkább nekiláttam a házilagos 3d-s szemüveg gyártásnak(színezett lencsés 3d-s szemüveg) de nem működik erre tudnál válaszolni hogy miért nem működik???
UI:youtube-n néztem 1 videót róla és mindenki azt irta hogy működik......
lehet, hogy a videó nem úgy jelenik, meg, vörös-zöld a bal-jobb kép színezésével?
Szerintem ezt próbáld nézni: http://www.youtube.com/watch?v=Hc0oYHx198U Ha ez sem látszik 3D-ben, akkor ott más a gond. Pl nem jók a szűrő színei. Az elején látod a 3D felirat betűinek a színét. olyan szűrők kellnek hozzá.
Van egy másik hasonló videó, amit át lehet kapcsolni anaglif megjelenítésre.
http://www.youtube.com/watch?v=fCZsrJ3jhP0
Ennél magad állíthatod be, hogy milyen módon nézhesd térben. Sőt az anaglif szemüveg színeit is magad választhatod ki annak megfelelően, hogy milyen szemüveged van. Rá kell kattintani a videó alatt a fekete sávon a 3D feliratra. Ott lehet válogatni. Sőt ha a legalsó "egyéb beállítások" feliratra kattintasz akkor még bővül a választék. tanulmányozd és próbálgasd.
Egyébként a Z-screen egy passzív 3D technológia.
Ott nem egymás alatti sorokban jelenik meg a bal-jobb szemnek szánt információ ellentétes polarizációval, hanem ugyanazon a képernyőn félképenként felváltva, mint az aktív rendszernél is.
Az egész képernyő előtt lévő átváltható síkú körpolarizációs szűrő a vezérléstől függően egyik vagy másik irányba polarizálja a képernyőn megjelenő fényt. Ezáltal a passzív szemüveggel egyik vagy másik szemmel látod. Mindig a saját oldalhoz tartozó kép jut a szemedbe ezáltal.
Pl a gödöllői moziban így működik a 3D.
Persze ehhez kell egy olyan körpolarizációs szűrő, ami elektromosan átkapcsolható síkú és akkora a felülete, itt mint a laptop képernyő mérete, hogy a teljes képernyőt azon keresztül lásd mindkét szemmel egyszerre. Aztán a szűrő úgyis kapcsolgatja az információ polarizációs síkját, hogy a passzív szemüveggel térben láthasd.
Persze a lényeget még nem mondtam. A számítógépnek kell jelet kiküldeni, hogy minden első megjelenített kép 1/120-ad másodpercre csak a bal szemnek szánt képet tartalmazza és a szűrőt egyik irányú polarizációs síkba fordítja arra a rövid időre.
Aztán megjeleníti a másik szemnek szánt képet 1/120-adra és a polarizációs szűrőt a másik irányba kapcsolja át és a másik szemnek szánt képet teszi ki arra a villanásra a képernyőre. Ehhez megfelelő szoftver és speciális hardver kell, ami a vezérlést elvégzi és ami a polarizációs szűrőt is átkapcsolgatja.
Szóval elméletben egyszerű de a gyakorlathoz összehangolt precíz rendszer kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!